Призупинення поставок ракет PAC-3 до ЗРК Patriot є особливо загрозливим, оскільки вони єдині можуть перехоплювати російську балістику.
Запасів ракет для відбиття російських повітряних атак Україні вистачить до кінця літа, після чого ситуація може стати критичною. Так вважає німецький політолог, професор міжнародної політики в Мюнхенському університеті Карло Масала. Його думку наводить BILD.
Як відомо, що Білий дім призупинив постачання Україні зенітних ракет PAC3 Patriot, 155-мм артилерійських боєприпасів, боєприпасів GMLRS, зенітних ракет Stinger, ракет AIM-7 та ракет Hellfire.
При цьому зупинку поставок ракет PAC-3 видання називає "особливо драматичною", оскільки наразі це єдині ракети, за допомогою яких можуть бути перехоплені російські балістичні ракети.
Відсутність боєприпасів GMLRS також є загрозливою, йдеться у матеріалі, адже без цих високоточних керованих ракет українські реактивні системи залпового вогню HIMARS незабаром стануть практично непотрібними.
Сильно б’є по Києву і призупинення поставок ракет класу "повітря-повітря" AIM-7, призначених для винищувачів F-16. Без них Україна, пише BILD, втратить ключовий засіб боротьби із російськими "шахедами", які щодня тероризують її цивільні цілі.
Масала попередив, що запасів цих ракет Україні вистачить до кінця літа, "після чого ситуація стане критичною":
"Може виникнути критична прогалина, поки Європа не спробує якось її заповнити".
Тим часом експерт ініціативи Zeitenwende на Мюнхенській безпековій конференції, колишній керівник виконавчого апарату Міністерства оборони Німеччини Ніко Ланге розкритикував європейські країни, які марно сподівалися, що президент США Дональд Трамп продовжить військову підтримку України.
За його словами, європейці "думали, що якщо вони будуть просто дуже дружніми до Трампа, то військова допомога продовжиться, але Трамп ніколи не мав таких планів". Ланге наголосив, що очільник Білого дому говорив це з першого дня, "але європейці не хотіли вірити".
Як писав раніше УНІАН, США зупинили постачання ключової зброї Україні. Видання The Wall Street Journal повідомило, що це рішення відображає ослаблення прихильності Білого дому наданню допомоги Києву в його захисті від РФ. Тим часом представники адміністрації США наголосили на необхідності більше зосередитися на загрозах з боку Китаю і, що більш актуально, на військових потребах на Близькому Сході.
МЗС України викликало тимчасового повіреного США Джона Гінкеля через затримку постачання зброї. Заступниця міністра Мар’яна Беца з розмові з ним підкреслила критичну важливість продовження постачання вже виділених оборонних пакетів, акцентувавши на зміцненні ППО України. Також посадовиця нагадала, що Росія не лише відкидає повне та безумовне припинення вогню, але і продовжує посилювати повітряний терор проти українських міст та атаки на полі бою.
Тим часом радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк висловив сумнів у тому, що США можуть відмовитися постачати Україні засоби для захисту цивільного населення від російських масованих атак ракетами і дронами. Він запевнив, що "поставки тривають", мовляв, "це виглядало б антигуманно - перестати постачати протиракети, особливо для систем Patriot, які абсолютно явно масштабно захищають цивільне населення в Україні".