
4 липня у православній церкві вшановують пам'ять святителя Андрія, єпископа Критського, який прославився як великий богослов, наставник Церкви і автор богослужбових гімнів. Які традиції та прикмети пов'язані з 4 липня, що заведено робити і чого не можна, а також яке сьогодні церковне свято за старим стилем - читайте в матеріалі.
- Яке свято сьогодні церковне в Україні
- Що просити у святого Андрія і що не можна робити сьогодні
- Прикмети 4 липня - якими будуть погода, осінь і зима
Яке свято сьогодні церковне в Україні
4 липня (17 липня - за старим стилем) вшановують пам'ять святителя Андрія, єпископа Критського.
Святитель Андрій народився в VII столітті в Дамаску. За переказами, він до семи років мовчав, але після першого причастя заговорив. Андрій з дитинства вивчав Святе Письмо і богословські науки, а в 14 років вирушив до Єрусалима, де прийняв чернечий постриг.
Після Четвертого Вселенського Собору 680 року Андрія викликали з Єрусалима до Константинополя, де він служив архідияконом у храмі Святої Софії. У 685 році його поставили архієпископом Криту.
Святитель Андрій вважається засновником нової форми богослужбового співу - канону, а створений ним Великий покаянний канон читають під час Великого посту. Загалом святителю приписують понад 70 піснеспівів, серед них канон на Різдво Христове та стихири на Стрітення Господнє.
Яке сьогодні церковне свято в Україні відзначають ще - кого шанують:
- преподобну Марфу, матір Симеона Дивногорця;
- мучеників Феодота і Феодотію;
- священномученика Федора, єпископа Киринейського;
- Галатську ікону Богородиці.
Раніше ми також розповідали, яке сьогодні церковне свято, чи можна працювати за старим стилем - 4 липня згадують мученика Іуліана Тарсійського.
Що просити у святого Андрія і що не можна робити сьогодні
Святому Андрію моляться про зцілення від німоти і прощення гріхів.
У народному календарі, як уже згадували, день прозвали Андрій Налива або просто - Андріїв. До цього часу вже починають наливатися колосся вівса та інших озимих культур, і збір врожаю не за горами. За традицією сьогодні готують вівсяну кашу і багато працюють.
Цього дня, як і завжди, церква закликає уникати сварок, злоби, наклепу, жадібності, заздрості та зневіри. Не можна відмовляти в допомозі.
За народними прикметами 4 липня намагаються не брати і не давати гроші в борг - це до фінансових труднощів. Також не можна починати нові справи й ухвалювати серйозні рішення зранку - за повір'ям, у першій половині дня все обернеться невдачею і неприємностями. Тому ухвалення важливих рішень потрібно залишити на вечір.
Прикмети 4 липня - якими будуть погода, осінь і зима

Андріїв день підказує, яку погоду очікувати найближчим часом, а також якими будуть осінь і навіть зима:
- небо затягнуте хмарами - до ясної і теплої погоди;
- почули грім - чекайте граду, а дощі йтимуть до кінця літа;
- 4 липня на деревах уже є пожовкле листя - осінь буде ранньою;
- багато ягід у лісі - до суворої зими.
Андріївський дощик цього дня вважається добрим знаком: він обіцяє багатий урожай.