Субота,
23 вересня 2017
Наші спільноти

Наслідки Brexit: майже 60% шотландців підтримують вихід із Великобританії

Більше половини - 59% - шотландців хочуть виходу зі складу Великобританії після Brexit, свідчать дані опитування. Проти цього виступають 32%.

REUTERS
REUTERS

Після Brexit незалежність Шотландії підтримують 59% громадян цієї країни, випливає з даних опитування, проведеного газетою The Sunday Post. За її даними, проти незалежності висловлюються 32%, тоді як 9% не знають відповіді, передає РБК.

Глава МЗС Ірландії прокоментував заяву про референдум щодо об'єднання з Північною Ірландією

Видання звертає увагу на зміну в настроях «доросліших виборців, які традиційно завжди голосували проти незалежності»: 47% пенсіонерів в даний час висловлюється за вихід.

Як повідомила раніше перший міністр Шотландії Нікола Старджен, уряд країни готується представити законопроект про проведення повторного референдуму щодо виходу зі складу Великобританії. «Другий (шотландський) референдум про незалежність, безсумнівно, є варіантом, який вимагає обговорення, дуже активного обговорення», — зазначила вона.

Старджен підкреслила, що кабмін буде прагнути вести «дискусії безпосередньо з Брюсселем, щоб «захистити місце Шотландії в ЄС». «Ми налаштовані діяти рішуче, але таким чином, щоб зберегти єдність всієї Шотландії на шляху руху вперед», — заявила міністр.

Наслідки Brexit: Шотландія просить Брюссель залишитися в ЄС і готує відповідні документи

Голосування з питання виходу Британії з ЄС пройшло 23 червня. За його результатами 51,9% (17,4 млн осіб) висловилися за вихід країни з союзу, 48,1% (16,14 млн осіб) — проти.

У Шотландії між тим більшість голосів набрали противники Brexit — 62%. Після цього Старджен заявила, що другий за два роки референдум про незалежність буде проведено «з високою ймовірністю».

Попередній референдум щодо питання про незалежність Шотландії пройшов у вересні 2014 року. Підготовка до голосування зайняла більше двох років, за його підсумками 55,3% респондентів виступили проти незалежності, за — 45%.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку