До цього часу в адміністрації США вважали пріоритетом припинити війну в Україні дипломатичним шляхом, а не військовою підтримкою.
Адміністрація президента США Дональда Трампа повідомила Конгрес про намір дати дозвіл на експорт оборонної продукції до України через прямі комерційні продажі (DCS) на суму 50 мільйонів доларів. Про це повідомляє видання Kyiv Post з посиланням на джерела в дипломатичних колах.
Зазначається, що це сталося вперше з моменту повернення Трампа до Білого дому понад 100 днів тому. Дотепер в адміністрації США вважали пріоритетом припинити війну в Україні дипломатичним шляхом, а не військовою підтримкою.
"Усі прямі комерційні продажі (DCS) працюють тихо; про них не оголошують публічно, як про продаж військової техніки за кордон. Новина тут у тому, що [продаж зброї США] продовжується, попри всі прогнози, що Трамп повністю відріже Україну", - сказав виданню аналітик з питань безпеки дослідницької групи Tochnyi.
У матеріалі йдеться, що повідомлення про дозвіл на продаж зброї Україні на суму 50 мільйонів доларів було подано до Конгресу відповідно до Закону про контроль за експортом озброєння, який надає президенту США повноваження контролювати імпорт та експорт оборонних товарів і послуг. Відповідне офіційне повідомлення надійшло до Конгресу від Управління законодавчих справ Державного департаменту США.
Дослідник оборонної та безпекової політики в некомерційній, непартійній дослідницькій організації Rand Corporation Майкл Сесіре вважає, що якщо військова допомога США Україні триватиме - незалежно від того, чи йдеться про продовження попередніх пакетів допомоги, чи використання президентського механізму екстреної передачі зброї, - це лише посилить позиції США у переговорах.
"Адміністрація Трампа неодноразово заявляла про своє прагнення до тривалого припинення вогню в Україні. Для досягнення цієї мети США потрібні важелі впливу як на Київ, так і на Москву", - сказав Сесіре у коментарі для Kyiv Post.
Як повідомляв УНІАН, раніше США серйозно не розглядали нові поставки зброї Україні. Європейські дипломати підтверджували виданню The New York Times, що не отримували від Штатів чітких гарантій продовження обміну розвідувальною інформацією з Києвом.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив про готовність України купити у США великий пакет зброї на суму обсягом 30-50 млрд доларів. "Ми хочемо і ми готові, і ми передавали американській стороні великий пакет, який ми хочемо купити. Купити в тому чи іншому вигляді. Це наш формат, як ми заплатимо за це. І ми не просили майбутній пакет безкоштовно", - розповідав Зеленський.
Після цього президент США Трамп накинувся на Зеленського. "О, він завжди прагне придбати ракети. Послухайте, коли ви починаєте війну, ви маєте знати, що зможете її виграти, вірно? Не можна починати війну проти когось, хто в 20 разів більший за тебе, і сподіватися, що люди дадуть тобі ракети", - казав Трамп на адресу президента України.