План Пентагону по протистоянню Росії не виконував ні Обама, ні Трамп - екс-міністр оборони США

Після анексії Криму Росією Картер дав завдання Пентагону розробити перший після закінчення «холодної війни» військовий план проти Росії.

Колишній міністр оборони США Ештон Картер розповів про плани протистояння Росії і чому як Обама, так і Трамп не виконали їх.

Читайте такожБілий дім запросив $6,5 мільярда на стримування російської агресії в ЄвропіКоли, на початку 2015 року, Картер очолив Пентагон, Росія щойно забрала Крим – це було перше збройне завоювання території в Європі з кінця Другої світової війни; війська Росії також дестабілізували схід України, передає Голос Америки з посиланням на Politico.

Тоді Картер дав завдання Пентагону розробити перший після закінчення «холодної війни» військовий план проти Росії.

«Плани НАТО та США з оборони Німеччини проти вторгнення з боку Варшавського пакту – все це пішло після того, як було знесено Стіну і потім розпався Радянський Союз і ми не вважали ці плани необхідними. Три роки тому, коли я був міністром оборони, я сказав: «Мусимо це змінити». Нам потрібен план кампанії військової, а також політично-військової, яка дає відсіч».

Новий план є сучасною версією «стримувань часів ’холодної війни’, з огляду на кібератаки та «маленьких зелених чоловічків», як-то російські військові, які таємно вторглись до України».

На той час, Кремль вже почав приховану кампанію з втручання у президентські вибори США, як повідомляється в звинуваченнях, висунутих в рамках розслідування спеціального прокурора Мюллера.

Картер підтримує більш потужні дії, ніж санкції та публічне засудження у відповідь Росії. Він також розкритикував небажання Трампа сприймати результати аналітичної діяльності розвідки стосовно дій Росії. «Не можна відповідати на фактичну агресію в Вашій країні, просто не визнаючи такий факт», - сказав Картер.

Влітку 2016 року, Картер виступив проти політики держсекретаря Джона Керрі, який прагнув домовитись з Росією стосовно Сирії. Російські військові вторглись до Сирії, щоб підтримати лояльний до Росії режим Асада. Керрі намагався домовитись з Росією про режим припинення вогню, в рамках якого американські та російські військові спільно протистояли б терористичним групам в Сирії.

Пентагон виступав проти. «Я не хотів, щоб Сполучені Штати пов’язували політично, чи морально, з тим, що робили росіяни» в Сирії, - сказав Картер. «Зрештою, президент Обама погодився з нами, що ми розведемо нашу діяльність в Сирії, ми продовжимо боротись проти ІДІЛ, що потрібно, щоб захистити наш народ. Вони продовжать фактично розпалювати і збурювати громадянську війну в Сирії і ми будемо слідкувати, щоб наші сили і їхні сили не зіткнулись... Нам не потрібна була їхня допомога і ми не хотіли, щоб вони мали справу з тим, що ми робили», - наголосив Картер.

Російська кампанія, що є тепер цілком очевидною після п’ятничних звинувачень, була частиною інформаційної війни та діяльності з політичної дестабілізації, яку Кремль вів в Україні та в Східній Європі декілька років. 

Картер доручив зробити військовий план Пентагону два роки тому і його не здивували хакерські напади. «Я бачив це у військовій площині від росіян в Україні, країнах Балтії та інших, включаючи маленьких зелених чоловічків, кібернапади і велику брехню та інші види маніпулювання інформацією. Мене не здивували, що вони робили це в США», - заявив Картер.

Дивує не те, що Росія це робить. Дивує те, що в 2016 році і навіть тепер в 2018, Америка фактично вирішила не відповідати, наголошує Politico.