Британія та Росія домовилися про повернення дипломатів - посол РФ у Лондоні

Посол РФ у Великобританії Олександр Яковенко підкреслив, що "принаймні половина посольства буде відновлена".

Москва і Лондон досягли домовленості про поступове відновлення чисельності дипломатичних представників у Великій Британії та РФ з січня 2019 року.

Про це заявив посол Росії в Лондоні Олександр Яковенко, передає ТАСС.

«У нас досягнута принципова домовленість про те, що десь в січні місяці дипломатичний склад буде відновлюватися як в Москві, так і в Лондоні. Я не впевнений, що це буде зроблено стосовно всіх співробітників, але принаймні половина посольства буде відновлена», — зазначив посол.

Читайте такожДерждепартамент США запропонував замінити висланих російських дипломатів на інших

Як повідомляв УНІАН, у березні 2018 року прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

Невдовзі Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. Росія пригрозила відповіддю на висилку російських дипломатів з України. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.