Time: Україна не може зрозуміти суперечливі сигнали адміністрації Трампа

Київ спантеличений контрастом між запевняннями Болтона у підтримці й новинами про «заморозку» допомоги для української армії.

Як і багато інших політичних лідерів України голова РНБО Олександр Данилюк не може зрозуміти сигнали щодо Росії, які надходять з адміністрації Дональда Трампа. Нещодавно в Києві побував радник президента США з національної безпеки Джон Болтон, який запевнив українського чиновника в американській підтримці. Зокрема йшлося про військову допомогу у п’ятирічній війні з російськими силами, яка лише посилюється.

«Наша зустріч повністю була присвячена розширенню співпраці й наскільки все готово для цього», - сказав Данилюк виданню Time.

Але вже наступного дня президент Дональд Трамп, здається, виступив проти цих планів. Спочатку Politico повідомило, що він попросив Болтона й інших американських чиновників заморозити 250 мільйонів доларів допомоги для України до її перегляду й перевірки на відповідність інтересам США.

«Це рух в протилежному напрямку», - сказав Данилюк, додавши, що під час розмови Болтон не згадував про будь-які плани провести перегляд чи призупинити допомогу Україні.

«Про це розмова не піднімалася. Навіть навпаки, ми говорили про те, як розширити нашу співпрацю. На мою думку, військова допомога Україні за визначенням в інтересах США, зважаючи на українську стратегічну роль в регіоні. Більше того, підтримку потрібно збільшити»!, - додав голова РНБО України.

Читайте такожPolitico: Трамп затягує виділення Україні військової допомоги (відео)

На запитання Time про візит Болтона в Київ чиновник з Білого дому відповів виданню в електронному листі: «США збудували широку військову співпрацю з Україною, яка йде на користь обом народам». Видання зауважує, що неоднозначні сигнали свідчать про відсутність згоди у Білому домі між Трампом і його головними радниками. Всі зусилля посилити тиск на Росію зриваються президентом США.

Демократи у Вашингтоні роздратовані спробами завадити передачі пакету допомоги Україні, який вже був схвалений Конгресом.

«Досить значить досить. Президент Трамп повинен припинити тривожитися, щоб тільки не розчарувати Володимира Путіна. Він повинен захистити пріоритети національної безпеки США. У нас є відповідальність допомогти Україні захистити свій суверенітет і змусити Росію утриматися від подальшої агресії», - сказав член Комітету з закордонних справ в Сенаті Боб Менендез, нагадавши про російську окупацію Криму і війну на Донбасі.

Видання також нагадує, як сам Трамп під час саміту G7 у Франції вимагав повернути Росію в організацію й применшував її вину в окупації Криму, звинувачуючи у всьому свого попередника Барака Обаму. Данилюк після питання Time щодо такої поведінки американського президента взяв довгу паузу.

«Наша позиція абсолютно чітка. Росію виключили з G7, тому демократичні країни не можуть сидіти за одним столом з відкритим агресором. Про що з ним говорити? Як можна обговорювати проблеми у світі з особою, яка розв’язала війну і захопила території посеред Європи?», - сказав український голова РНБО.

Читайте такожBusiness Insider: В ФБР вважають, що Трамп «пробив дно» у прислужуванні Росії

Видання додає, що відносини між Україною і США погіршує ще й діяльність особистого адвоката Трампа Руді Джуліані, який хоче, щоб Київ почав розслідування проти Хантера Байдена – сина колишнього віце-президента Джо Байдена. Український уряд намагається уникати будь-якого втручання у внутрішні справи США.

«Ми не будемо втручатися. Навіщо це нам?» - сказав Данилюк Time.

Єдина проблема, в якій позиція Вашингтона й Києва, здається, збігається – це «Північний поітк-2». Дональд Трамп активно критикує і погрожує обкласти санкціями проект, який будує Росія. Україна теж проти нової російської «труби», яка дозволить Москві постачати газ в Європу в обхід української ГТС. Однак, через суперечливі сигнали з Білого дому іноземним лідерам стає дедалі важче вірити близьким радникам Трампа на слово. Достатньо одного повідомлення в Twitter, щоб президент США розвернувся “до протилежного напрямку».