Експрезидент США Дональд Трамп може вийти з угоди у разі своєї перемоги на виборах / фото ua.depositphotos.com

США підписали з Україною договір про гарантії безпеки на наступні 10 років. Таке рішення є чітким сигналом про довгострокову підтримку захисту Києва від РФ перед виборами у США, які можуть поставити під сумнів майбутню американську допомогу для Києва, пише Politico

Двостороння угода передбачає, що США допоможуть Україні зміцнити її оборонно-промислову базу, координуватимуть майбутні потреби Києва в озброєнні та наблизять Україну до вступу в НАТО. 

"Важливо, що пакт не зобов'язує американські війська вступати в Україну і захищати її від російського вторгнення. Натомість угода формалізує нинішню підтримку Києва з боку Вашингтона щонайменше ще на десять років. Але є один важливий нюанс: Угода укладена лише між нинішніми адміністраціями США та України і не буде ратифікована Конгресом. Якщо колишній президент Дональд Трамп повернеться до Овального кабінету в січні, він може розірвати угоду, порушивши зобов'язання Вашингтона", - попередили аналітики видання.

Відео дня

Відомо, що лідери США та України Джо Байден та Володимир Зеленський підписали угоду в четвер, 13 червня.

"Тривалий мир для України має бути підкріплений власною здатністю України захищати себе зараз і стримувати майбутню агресію", - зауважив президент США. 

Водночас Зеленський заявив, що цей день є історичним та що угода "принесе користь усім у світі".

Politico нагадало, що в угоді є плани від захисту України станом на сьогодні до розбудови майбутніх сил, які здатні стримувати вторгнення з боку РФ. Також США надалі продовжать тренувати українських військових, аби вони могли відповідати західним стандартам, які необхідні для офіційного вступу до НАТО. 

"Ми не чекаємо завершення процесу вступу до НАТО, щоб взяти на себе довгострокові зобов'язання щодо безпеки України, щоб протистояти безпосереднім загрозам, з якими вона стикається, і стримувати будь-яку агресію, яка може статися", - йдеться в інформаційному бюлетені про угоду, який підготувала адміністрація Байдена.

Також США за допомогою цієї угоди зобов'язуються співпрацювати із західними партнерами для підтримки економіки України та відновлення деяких оборонно-промислових потужностей. 

Що ще відомо про безпекову угоду між Україною та США

Як писав УНІАН, Байден і Зеленський підписали безпекову угоду, яка розрахована на 10 років. Зазначається, що в межах цієї угоди в разі збройного нападу у майбутньому вищі посадові особи США та України повинні будуть зустрітися впродовж 24 годин, аби визначити, що потрібно в обороні для України. 

"Для забезпечення безпеки України обидві сторони визнають, що Україні потрібні значні збройні сили, потужний потенціал та постійні інвестиції в оборонну промислову базу, що відповідають стандартам Організації Північноатлантичного договору (НАТО)", - йдеться в тексті договору.

Вас також можуть зацікавити новини: