Присутність Путіна в Пекіні та підтримка з боку союзників можуть свідчити про зміцнення міжнародних позицій Росії у війні проти України.
В Пекіні відбувся масштабний військовий парад, який на перший погляд може здаватися далеким від подій на українському фронті. Втім, для Києва ця подія має вагоме значення, пише Sky News.
Серед почесних гостей заходу був російський диктатор Володимир Путін, який відкрито демонстрував єдність із союзниками Росії. Це викликає занепокоєння, адже саме підтримка з боку Китаю допомогла Москві пережити економічний тиск санкцій, що накрили країну після вторгнення в Україну у 2022 році.
Попри заяви Пекіна про нейтралітет, Китай продовжує підтримувати торгівлю з Росією, хоча цього року її обсяги дещо скоротилися. Аналітики вважають, що Кремль прагне відновити динаміку та зміцнити співпрацю.
Додаткове занепокоєння викликає і те, що Північна Корея, за даними Києва та союзників, направила близько 11 тисяч військовослужбовців до Росії, переважно в Курську область — саме там українські сили минулого літа здійснили раптовий прорив.
Україна уважно стежить за подіями в Пекіні, адже міжнародна демонстрація підтримки може стати сигналом про посилення військово-політичних союзів навколо Росії.
Китай провів військовий парад, який прокотився через церемоніальне серце Пекіна - з винищувачами, танками та останніми зразками китайських військових технологій. Це наймасштабніша демонстрація сили і дипломатичного впливу за останні роки.
Президент США Дональд Трамп уважно спостерігав за історичним військовим парадом у Китаї. Його реакція на подію була саркастичною. Він звинуватив Китай, Росію та КНДР у змові проти США.