Трамп неодноразово робив суперечливі заяви про НАТО / фото REUTERS

Європейські країни повинні підготуватися до можливого виходу США з НАТО у разі переобрання президентом Дональда Трампа. Про це низка європейських дипломатів розповіли виданню The Telegraph.

За їхніми словами, європейським столицям необхідно "здійснити планування" і переглянути поточний оборонний потенціал у світлі загроз, які несе Трамп для трансатлантичного альянсу.

Минулого місяця The Telegraph писала, що уряд Великої Британії не має плану на випадок, якщо Трамп спробує вивести США з НАТО. Однак в інших столицях почали розуміти, що такі приготування мають бути зроблені.

Відео дня

Один європейський дипломат сказав, що коментарі пана Трампа "звичайно" викликають "занепокоєння". "Ніхто не знає, що він збирається робити далі", - сказав він.

Посадовець сказав, що країни НАТО повинні "спланувати" сценарій дій на випадок, якщо Трамп послабить відданість США європейським союзникам. "Потрібна підготовка", — кажуть дипломати.

Однак вони також зазначають, що в НАТО стало значно більше країн, які досягли цільового показника у 2% ВВП, витрачених на оборону. На думку дипломатів, члени НАТО можуть сказати Трампу, що "він отримав те, чого хотів".

Погрози Трампа союзникам по НАТО

Як писав УНІАН, у лютому під час одного зі своїх передвиборчих мітингів Дональд Трамп похизувався тим, як він жорстко поводився із союзниками у часи свого президентства. За словами Трампа, якось лідер однієї з країн НАТО запитав у нього, чи будуть США захищати його країну в разі нападу Росії. На це Трамп, за його ж власними словами, відповів, що "скаже Росії робити все, що вони хочуть" з країнами, які недостатньо витрачають на свою оборону. 

Примітно, що в часи свого президентства Трамп погрожував вивести Америку зі складу НАТО через зловживання європейських союзників американською військовою парасолькою. Пізніше радник Трампа Джон Болтон згадував у мемуарах, що президента Трампа кілька разів доводилося відмовляти від наміру справді вивести США з НАТО.

Вас також можуть зацікавити новини: