Дональд Трамп іде в президенти США / фото REUTERS

Переобрання Дональда Трампа президентом США в листопаді 2024 року може виявитися потужним чинником розколу Європи, пише Le Monde.

Видання нагадує, що угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан став першим європейським лідером, який привітав Дональда Трампа як кандидата. Пізніше ще два політики перетнули Атлантику, щоб зустрітися з Трампом - Девід Кемерон, міністр закордонних справ Великої Британії, і президент Польщі Анджей Дуда.

"Підхід британця був чітко сформульований - виступати за виділення допомоги Україні в Конгресі - і він поінформував про це Білий дім. Думка поляка, навпаки, була більш двозначною. Дуда не приховував своєї симпатії до Трампа, коли останній займав Овальний кабінет. Він навіть запропонував йому створити американську базу в Польщі, яку він би назвав "Форт Трамп", - ідеться в публікації.

Відео дня

Зазначається, що про наступного європейського відвідувача ще не оголошено, але реальний трансатлантичний трафік, за яким варто слідкувати, обов'язково посилиться, якщо Трампа буде обрано 5 листопада:

"Гіпотеза, яка викликала паніку в деяких посольствах відтоді, як стала можливою, може виявитися потужним фактором розколу Європи... Орбан, найімовірніше, вже має квиток на церемонію інавгурації в кишені, але інші, можливо, захочуть дотриматися невеликої затримки в плані пристойності. Що стосується канцлера Німеччини Олафа Шольца і президента Франції Еммануеля Макрона, у кожного з них будуть різні проблеми".

Вказується, що в разі переобрання Трампа найбільш вибухонебезпечною темою для європейців загалом стане Україна.

"Оскільки Трамп хвалився, що здатний вирішити питання "за 24 години", важко уявити, як у нинішніх умовах конфлікту таке "рішення" може бути вигідним для Києва. Тим не менш, деякі європейські країни, особливо на півночі та сході, а тепер і Франція, вважають, що безпека Європи залежить від поразки Росії в Україні", - йдеться в публікації.

Le Monde пише, що серед можливих сценаріїв найгірший, - це переговори, і на Європу може очікувати розкол, якщо цей сценарій буде реалізовано.

Допомогу для України від США схвалено - заява Трампа

Нагадаємо, як писав УНІАН, після ухвалення законопроекту про допомогу Україні Дональд Трамп публічно похвалив спікера Палати представників Майка Джонсона.

Він нагадав, що республіканці мають у Палаті представників перевагу лише в один голос, тому Джонсон не може "робити все, що захоче". Трамп похвалив спікера за те, що він перетворив 9 мільярдів доларів допомоги Україні на "прощену позику".

Вас також можуть зацікавити новини: