Якщо російські лідери вірять, що врешті-решт вони переможуть, то вони продовжать боротьбу, пишуть у журналі / скріншот

Надання достатньої підтримки Україні для відбиття триваючого наступу Росії має важливе значення, але це не покладе край війні. Щоб покласти край війні на прийнятних умовах, необхідно щось більше: потрібно переконати Росію, що вона програє. Таку думку висловив доцент кафедри політології Університету штату Джорджія Ден Альтман в американському журналі Foreign Affairs.

"Західна стратегія не повинна ґрунтуватися виключно на визначенні безпосередньої потреби України у зброї. Акцент на сьогоденні зрозумілий, оскільки Україна бореться за стримування російських сил на кількох фронтах, але цього ніколи не буде достатньо. Якщо російські лідери вірять, що врешті-решт вони переможуть, то вони продовжать боротьбу. Зміна довгострокових розрахунків Москви так само важлива, як і перемога в сьогоднішніх битвах", - зазначив експерт.

На його думку, мета полягає в тому, щоб змусити російських лідерів побоюватися тривалої війни, а для цього Захід повинен підготуватися до війни, яка може тривати ще багато років: інвестувати в розширення виробництва зброї і боєприпасів і переконати РФ у тому, що він найближчими роками перевершить Росію в цьому напрямку.

Відео дня

"Ключем до закінчення війни є зміна очікувань Москви щодо того, як її військові зусилля розвиватимуться через три, п'ять і навіть вісім років. Вплив на уявлення, що існують в умах російських лідерів, має стати основною метою західної стратегії. Хоча не існує панацеї, яка негайно змінить ці очікування, можна зробити більше, щоб почати руйнувати російський оптимізм", - вважає автор.

Вказується, що Москва вважає, що вона може пережити готовність України воювати або, що більш імовірно, готовність Заходу підтримати військові зусилля України:

"Поки вони вірять, що підтримка Заходу з часом зменшиться, малоймовірно, що вони відмовляться від своїх амбіцій щодо завоювання нових територій України. Отже, Захід має наочно довести, що його стійкість перевершує очікування Росії".

На думку політолога, інвестиції у виробництво зброї будуть сильним сигналом стійкості Заходу, який може скоротити війну. Він упевнений, що саме підготовка до тривалої війни в Україні є ключем до її запобігання:

"Сукупна економіка НАТО в десятки разів перевищує російську. Це займе певний час, але НАТО зможе зрівнятися і зрештою перевершити обсяги виробництва озброєнь у Росії за прийнятною ціною... Україна зможе перемогти тільки тоді, коли російські лідери турбуватимуться про те, як розвиватиметься війна найближчими роками. Захід повинен інвестувати у виробництво достатньої кількості зброї та боєприпасів, щоб посіяти цей страх у Москві".

Як перемога в Україні різко посилить РФ - аналітика

Нагадаємо, в Атлантичній раді (Atlantic Council, американський аналітичний центр) дійшли висновку, що перемога Росії над Україною змінить геополітичну ситуацію, значно зміцнивши РФ у воєнному, економічному та стратегічному відносинах, а також серйозно послабивши Захід.

Зазначалося, що російська та українська армії наразі є найбільшими і найбільш грізними бойовими силами в Європі. Якщо Путін переможе в Україні, він контролюватиме їх обох. Крім того, Росія також отримає у володіння великі запаси військової техніки України, починаючи від запасів артилерійських снарядів і ударних безпілотників і закінчуючи поставленими Заходом танками та ракетними системами. Ще контроль над Україною дозволить Росії реінтегрувати величезний український військово-промисловий комплекс, а також значно поліпшить фінансове становище РФ.

Вас також можуть зацікавити новини: