Населення України швидко скорочується, переважно через біженців / фото ua.depositphotos.com

За найгіршого сценарію Україна може вийти з війни з 25 мільйонами населення. Однак втрати на фронті становитимуть мізер порівняно з кількістю тих, хто виїхав із країни. Про це в інтерв'ю OBOZ.UA розповів генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

"Демографічна ситуація у нас дуже погана. При цьому кількість загиблих на фронті незрівнянна з кількістю тих, хто виїхав за кордон і не планує повертатися", - заявив він.

Паніотто зазначив, що наразі близько 6 мільйонів українців перебувають у Європі як біженці, ще 1-2 мільйони опинилися в Росії. За оцінками, з кожним місяцем на 100-150 тисяч зростає кількість тих, хто вже ніколи не повернеться назад в Україну.

Відео дня

"Таким чином, наші головні втрати з точки зору демографії - це люди, які не повернуться. Демографи кажуть, що за найгіршого розкладу після закінчення війни нас може залишитися близько 25 мільйонів. Але ніхто не знає, коли війна скінчиться", - каже соціолог.

За його словами, проблему неповернення біженців посилює негативне ставлення до них з боку громадян, які залишаються в Україні. Поки що цей негатив вихлюпується в соцмережах, і не особливо помітний в соцопитуваннях. Але біженці теж користуються цими ж соцмережами і все бачать, каже Паніотто.

Демографічні проблеми України

Як писав УНІАН, в умовах повномасштабної війни народжуваність в Україні різко скоротилася, поглибивши демографічну кризу, яка і так посилюється протягом останніх 10 років. За словами експертів, сама війна і пов'язана з нею мобілізація відіграє тут лише опосередковану роль.

Також ми розповідали, що кількість чоловіків віком від 18 до 30 років в Україні зовсім невелика, що пов'язано з низькою народжуваністю на початку 2000 років. Це негативно впливає на мобілізаційний ресурс і подальшу народжуваність.

Вас також можуть зацікавити новини: