
Росія розмістила свої системи радіоелектронної боротьби(РЕБ) ближче до кордону з Естонією. Про це пише Bloomberg із посиланням на естонських чиновників.
Зазначається, що російські військові доставили додаткове обладнання для придушення сигналів у район Кінгісеппа, який розташований приблизно за 20 кілометрів від естонського кордону. Цю інформацію підтвердив міністр внутрішніх справ Естонії Ігор Таро на пресконференції.
В агентстві нагадали, що Росія використовує таке обладнання на фронті в Україні для придушення навігаційних сигналів дронів. Під час роботи таких систем також виникають перешкоди в роботі GPS.
Журналісти додали, що країни Балтії вже неодноразово звинувачували Росію у збільшенні кількості випадків перешкод GPS у Балтійському регіоні. Вони стали частіше виникати з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Російські РЕБ спричиняють збої в роботі GPS - що відомо
Раніше в Інституті вивчення війни повідомляли, що в Польщі та Балтійському регіоні у 2024 році зафіксували масштабні збої в роботі GPS. Зазначалося, що це могло бути пов'язано з роботою російських систем радіоелектронної боротьби.
Тоді спостерігався безпрецедентно високий рівень глушіння GPS у Північній та Східній Польщі, включно з Варшавою та на півдні до міста Лодзь.