Відомо, що Путін та Кім Чен Ин запевнили один одного у майбутній підтримці / фото ua.depositphotos.com

Китай з обережністю відреагував на те, що Росія та Північна Корея поглибили свої зв'язки та пообіцяли протистояти Заходу на чолі з США. Таким чином Пекін уникає будь-яких тристоронніх домовленостей, які можуть ускладнити його відносини з іншими країнами, пише Reuters

Речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь заявив на брифінгу у вівторок, що зустріч між Путіним та Кім Чен Ином була двостороннім обміном думок. 

"Китай має певні застереження щодо поглиблення військової співпраці Північної Кореї з Росією, що може підірвати майже монополію Пекіна на геополітичний вплив на Пхеньян. Китай також намагається не створювати враження фактичного альянсу між Пекіном, Москвою і Пхеньяном, оскільки це не допоможе Китаю підтримувати практичну співпрацю з ключовими західними країнами", - зауважив Тонг Чжао з Фонду Карнегі за міжнародний мир.

Відео дня

У виданні нагадали, що після того, як минулого року КНДР послабила прикордонний контроль, торгівля з Китаєм відновилася, проте у політичній діяльності Північної Кореї домінує Росія. 

"Минулого року Кім здійснив свою першу - і поки що єдину - постпандемічну поїздку до Росії, щоб зустрітися з Путіним, а Путін став першим світовим лідером, який відвідав політично та економічно ізольовану Північ після відкриття кордонів. Росія також зробила безпрецедентний крок, використавши балістичні ракети північнокорейського виробництва, які заборонені резолюціями Ради Безпеки ООН, для завдавання ударів по цілях в Україні, за словами офіційних осіб США, союзників і спостерігачів ООН за санкціями", - додали у матеріалі.

Водночас Китай назвав відносини з Росією "без обмежень" за декілька днів до того, як РФ почала повномасштабне вторгнення в Україну, проте Пекін досі уникає надання зброї та боєприпасів для військових дій. 

Також у Reuters додали, що Китай приєднався до РФ щодо блокування нових санкцій проти КНДР в Раді Безпеки, проте утримався, коли Москва наклала вето на продовження роботи групи, яка стежила за виконанням санкцій.

Своєю чергою один з південнокорейських урядовців на умовах анонімності наголосив, що між Пекіном і Пхеньяном існує напруженість через тисячі північнокорейських робітників, які залишаються в Китаї, попри резолюції ООН.

Візит Путіна до КНДР - що відомо

Як писав УНІАН, президент РФ Володимир Путін вперше за 24 роки прибув до Північної Кореї. Відомо, що такий візит триватиме два дні. 

"Відносини між двома країнами - це не просто необхідність. Ми бачимо, як обидві держави формують все більш узгоджений єдиний фронт і виступають проти Сполучених Штатів Америки та Заходу", - наголосив викладач політики в Оксфордському університеті у Великій Британії Едвард Хауелл.

Також Путін і Кім Чен Ин підписали договір про партнерство між країнами. Путін наголосив, що Росія "не виключає для себе розвитку військово-технічного співробітництва з КНДР" у зв'язку з підписаним договором.

Вас також можуть зацікавити новини: