Марк Рютте каже, що Саміт миру - це потужний сигнал Кремлю / фото УНІАН 

Росію не запросили на перший Саміт миру, який сьогодні проходить у Швейцарії. Це було правильне рішення, заявив премʼєр-міністр Нідерландів Марк Рютте, виступаючи на саміті.

Він зазначив, що війна в Україні "це глобальне питання". За його словами, ті хто зібрався на саміт, мають різні погляди на цю проблему, але всі дивляться в одному напрямку і у всіх є розуміння, що треба робити.

"Ви не можете захоплювати іншу країну, викрадати дітей, ви не можете гратися з продовольчою безпекою, не можете ставити під загрозу радіаційну безпеку. Ми даємо важливий сигнал, показуючи, що не тільки український народ хоче миру, а його хочуть всі". – наголосив Рютте. 

Відео дня

За його словами, лідери різних країн посилають Путіну сигнал.

"Всі згодні, що Росія не повинна бути зараз за цим столом. Мир прийде тільки тоді, коли Росія буде згодна з усіма міжнародними принципами і Статутом ООН", - сказав прем'єр-міністр Нідерландів.

За його словами, зараз робляться кроки в напрямку миру, але є багато перешкод на цьому шляху.

Саміт миру у Швейцарії

Як повідомляв УНІАН, вчора і сьогодні у Швейцарії проходить Глобальний саміт миру стосовно війни в Україні. По його завершенню країни-учасники мають ухвалити підсумкову декларацію.

Агентство Reuters зазначає, що в проекті цієї декларації сказано, що учасники звинувачують війну Росії проти України у спричиненні "великомасштабних людських страждань і руйнувань". Також вони закликають поважати територіальну цілісність України.

Як додається, у документі наголошується на необхідності повернути Києву контроль над Запорізькою АЕС та доступ до морських портів Україні. З проекту декларації видалили попереднє твердження про "російську агресію" і його замінили на "війну".

Вас також можуть зацікавити новини: