В Іспанії заарештовано п'ятьох сутенерів за експлуатацію українок / фото ілюстративне ua.depositphotos.com

Поліція Іспанії заарештувала п'ятьох осіб, причетних до сексуальної експлуатації біженців з України. Про це повідомляє прес-служба Європола.

Зазначається, що підозрювані заманювали українських потерпілих обіцянками оформити для них візи біженців, фінансову підтримку та роботу. Зловмисниками виявилися один громадянин Іспанії, двоє росіян і двоє українців. Наразі встановлено 14 жертв.

"Злочинна група, яка діяла з 2020 року, вербувала своїх жертв в Інтернеті, переважно через платформи соціальних мереж, представляючи себе менеджерами кадрового агентства. Постраждалих заманювали пропозиціями роботи хостессами. ... Ймовірні торговці людьми потім експлуатували жінок, переважно українок, а також громадянок Білорусі, у клубі проституції в Ель-Ехідо (Альмерія), Іспанія", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

За даними Європола, зловмисники обирали жертв за національною ознакою і привозили до Іспанії за туристичними візами, обіцяючи їм легальне працевлаштування в індустрії розваг і туризму. Опинившись в Іспанії, ті отримали інструктаж подати заяву про надання тимчасового захисту у зв'язку з війною Росії проти Україні.

"Однак їх ошукали підозрювані. Жертви не отримували жодного трудового договору, а потім їх експлуатували. ... Злочинна група отримала величезні незаконні доходи шляхом експлуатації великої кількості жінок. Постраждалих розмістили у трьох будинках, наданих однією особою, яка керувала нічним клубом. Ізолюючи жертв від решти суспільства, торговці людьми намагалися мінімізувати ризик виявлення поліцією або втечі жінок, дозволяючи їм стримувати, контролювати та повністю експлуатувати жертв", - уточнили в Європолі.

Торгівля людьми - останні новини

У квітні стало відомо, що одеситка вивозила жінок з психічними вадами за кордон. Також на них оформлювали соціальну допомогу, яку потім відбирали.

Раніше УНІАН повідомляв, що у Дніпрі було звільнено з трудового рабства 50 людей. У людей забирали документи та засоби зв’язку.

Вас також можуть зацікавити новини: