Стефанішина прокоментувала можливі перепони для вступу до ЄС / фото УНІАН, В'ячеслав Ратинський

Тимчасова окупація українських територій російськими військами не буде перепоною для вступу до Європейського союзу.

"Це питання більше стосується того, чи є воля. Якщо є воля - є шлях. Воля є і це підтверджує рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ, та майбутнє рішення про відкриття переговорів про вступ. Це не просто обіцянки", - пояснила міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина на 2nd EU Accession Exchange Forum.

За її словами, випадок України у цьому контексті є прецедентом, оскільки під час підписання Угоди про асоціацію Крим уже було анексовано розпочалася окупація Донецької та Луганської областей. Попри це, документ було підписано, а Угоду застосували для всієї території України в межах 1991 року з застереженням щодо регіонів, які не контролюються урядом.

Відео дня

"Тому не було жодного моменту, коли ми мали якісь дискусії на цю тему у контексті вступу України в ЄС", - додала міністр.

Вступ України до ЄС - останні новини

Як повідомляв УНІАН, після вторгнення РФ президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство країни в Євросоюзі. Вже у червні Україна стала країною-кандидатом. 

Днями прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна майже завершила виконання усіх рекомендацій Єврокомісії на урядовому рівні. Це було необхідно для початку переговорів щодо вступу нашої країни до Євросоюзу.

Вас також можуть зацікавити новини: