Путін заявив, що Росія може постачати зброю в Північну Корею / колаж УНІАН, фото REUTERS, скріншот

Угода президента Росії Володимира Путіна про взаємну оборону з Північною Кореєю може створити тертя з Китаєм, який довгий час був головним союзником цієї самітницької держави, заявив у неділю високопоставлений військовий офіцер США.

"У нас є ще хтось, хто зараз підштовхує нас, тож це може призвести до ще більшого тертя між (Китаєм) і Росією", - заявив генерал ВПС, голова Об'єднаного комітету начальників штабів Браун під час закордонної поїздки, пише Reuters.

За його словами, буде цікаво подивитися, "як це закінчиться".

Відео дня

Аналітики кажуть, що пакт, підписаний у середу, може підірвати вплив Пекіна на двох своїх сусідів, а будь-яка підвищена нестабільність може негативно позначитися на глобальних економічних і стратегічних амбіціях Китаю.

У четвер Путін заявив, що Росія може постачати зброю в Північну Корею, що, на його думку, стане дзеркальною відповіддю на озброєння України Заходом. Браун визнав стурбованість США з приводу угоди.

Але він також пом'якшив ці зауваження, зазначивши очевидні обмеження угоди і висловивши сумнів, що Москва дасть Північній Кореї "все", що вона хоче.

Офіційні особи США заявили, що, на їхню думку, Північна Корея прагне купувати у Росії винищувачі, ракети класу "земля-повітря", бронетехніку, обладнання або матеріали для виробництва балістичних ракет, а також інші передові технології.

"Відгуки, які я отримав щодо угоди, - це широка угода, яка не є надто зобов'язуючою, що дає вам вказівку на те, що вони хочуть працювати разом, але не хочуть зв'язувати собі руки", - сказав Браун.

Угода Путіна з КНДР

Договір, підписаний Путіним і Кімом у середу, зобов'язує кожну сторону надавати негайну військову допомогу іншій у разі збройної агресії проти будь-якої з них.

Путін заявив, що Москва очікувала, що її співпраця з Північною Кореєю послужить стримувальним фактором для Заходу, але що немає необхідності використовувати північнокорейських солдатів для війни в Україні.

Сполучені Штати та Україна заявляють, що Північна Корея вже надала Росії значну кількість артилерійських снарядів і балістичних ракет, але Москва і Пхеньян це заперечують.

Вас також можуть зацікавити новини: