Аккерманська фортеця в Білгород-Дністровському / колаж УНІАН, фото wikimedia.org

Білгород-Дністровський – найстаріше місто України і загалом одне з найстаріших досі існуючих міст світу. Сьогодні це районний центр в Одеській області, який зберігає багато історичних об’єктів.

Як розповів на своєму каналі в YouTube український історик Олександр Алфьоров, історія Білгород-Дністровського налічує понад 2 500 років – як вважається, його заснували давні греки ще у 498 році до нашої ери під час колонізації Причорномор’я.

"Тоді воно називалось Офіусса, потім воно змінило назву і стало називатися Тіра, а в часи Русі воно мало назву Білград, потім змінило назву на Аспрокастро, потім ще було багато змін. Зрештою ми його знаємо під назвою Аккерман, під якою воно входило у склад Української держави у 1918 році. Зараз воно називається Білгород-Дністровський", – говорить історик.

Відео дня

У 1999 році місто відзначило важливий ювілей – 2500 років із дня заснування. ЮНЕСКО визнала українське місто одним із найстаріших у світі.

Сьогодні на території міста розташовано багато історичних об’єктів, серед яких зокрема і археологічний комплекс античного міста Тіра. Також тут добре збереглася так звана Аккерманська фортеця – кам’яна цитадель, будівництво якої, як вважається, почалося ще в 13-му столітті за генуезців, але сучасний вигляд вона отримала за часів османського панування над містом.

Інші цікаві матеріали на історичну тематику

Як писав УНІАН, нещодавно влада Єгипту вирішила "відремонтувати" одну з пірамід Гізи, чим шокувала науковців по всьому світу. Єгипетські чиновники хочуть повернути оздоблення, яке обсипалося або було зняте з піраміди багато століть тому.

Також ми розповідали, чому Олександр Македонський не завоював Рим. Македонський цар створив одну з найбільших імперій в історії, але Рим до неї не увійшов з кількох довольні очевидних причин

Вас також можуть зацікавити новини: