Як проблеми з електрикою вплинуть на ринок пального / фото УНІАН

Дефіциту пального та зростання цін саме через можливі проблеми з електрикою не буде. Про це заявив директор Консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

"Чи буде дефіцит пального та злет цін через проблеми з електрикою? Таке питання ставлять мені все частіше. Дехто цікавиться купівлею талонів на АЗС, але більше ніж на 4 місяці мережі фіксувати ціну не хочуть. Люди нервують. Будь ласка, не витрачайте на ці хвилювання свої нерви. Скажу так: ринок пального мріє про дефіцит з початку 2023 року. З тих пір, як у 2022 році побудували нову систему забезпечення нафтопродуктами, ринок живе у стані перманентного профіциту всіх видів пального", – зазначив експерт.

За його словами, інколи оптові ціни продажу навіть нижчі за собівартість. До того ж такий "перелив ринку" відбувається на тлі заблокованого польського кордону, а також атак по нафтобазам. Тільки протягом останнього місяця згоріло три термінали.

Відео дня

Експерт додав, що складно уявити відчутний дефіцит бензину, а тим більше дизелю. Є де купувати і чим привезти.  Щодо цін, то їхній злет може статися лише через нестачу, якої не очікується й не прогнозується. Також можливе як зростання, так й зниження цін через коливання світового ринку. Зниженню вартості також не сприяє курс долара, який наближається до 40 грн.

"Пальне буде, трагічного зростання я особисто не прогнозую. А діжечка пального "про запас" ніколи не завадить, знаємо з 2022 року", –  додав Куюн.

Можливі проблеми в енергетиці

Росія намагається знищити українську енергосистему шматок за шматком, досягаючи в цьому відчутних успіхів. Але від блекауту Україну рятують поставки енергії з Європи та розгалужена мережа автономних систем енергозабезпечення.

Для Києва вже оновили графіки відключення електроенергії. Графіки відключення світла в Києві, як і раніше, матимуть три категорії.

Вас також можуть зацікавити новини: