Магістральний газопровід перебитий і немає можливості його полагодити через інтенсивні бойові дії / фото ua.depositphotos.com

Опалювальний сезон в Мелітополі Запорізької області окупанти можуть взагалі не забезпечити через відсутність газу.

Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі інформаційного телемарафону.

"Опалювальний сезон, скоріше за все, в Мелітополі не буде проведений або, як мінімум, не розпочнеться вчасно. Це точно. Оскільки немає газу. Магістральний газопровід перебитий і немає можливості його полагодити через інтенсивні бойові дії. Окупанти кажуть, що вони ведуть якийсь газопровід, але це лише пропагандистська кампанія, бо в Бердянську газ зник на 2 місяці раніше, ніж в Мелітополі, і досі його там немає", - зазначив він.

Відео дня

За словами мера, зараз немає ефективних механізмів, як суттєво захистити громадян в окупації.

"Ми можемо допомогти лише тим, що закликаємо до евакуації та до виїзду з тимчасово окупованої території", - наголосив Федоров.

Опалювальний сезон під час війни:

Міністерство енергетики України створило оперативний штаб щодо забезпечення моніторингу проходження енергетичними підприємствами осінньо-зимового періоду 2022/2023 років.

Наприкінці серпня уряд направив 1,4 млрд грн на закупівлю стратегічного запасу матрезервів для сталого проходження зими. Йдеться про обладнання з простим і швидким розгортанням і обслуговуванням.

14 вересня 2022 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що Україна готується до надскладного опалювального сезону, накопичує газ, вугілля і деревину і закуповує електрогенератори.

15 вересня 2022 року в Міненергетики заявили про те, що Україна буде розраховувати виключно на власний видобуток вугілля.

Вас також можуть зацікавити новини: