
Європейський союз поки не планує запроваджувати санкції щодо російської державної атомної компанії "Росатом". Про це високопоставлений чиновник ЄС розповів каналу CNN.
За словами посадовця, хоча держави-члени скорочують свою залежність від російської енергетики, ЄС не буде формально вводити санкції проти "Росатому" в майбутньому – одинадцятому за рахунком – пакеті європейських санкцій проти Росії.
Співрозмовник видання зазначає, що Євросоюз не вірить у можливість домогтися незалежності від російських енергоносіїв одними лише санкціями. За його словами, є "інші шляхи для досягнення тієї ж мети".
Якими шляхами ЄС має намір боротися з цією залежністю від російських енергоносіїв, не уточнюється. Також не вказано, чи є відмова вводити санкції проти "Росатому" солідарною позицією країн ЄС, або ж санкції блокує одна конкретна країна.
Санкції проти Росатома - що відомо
Україна багато місяців домагається введення західних санкцій проти корпорації "Росатом". Аргументом є участь компанії в окупації Запорізької АЕС, а також той факт, що Росатом, ймовірно, допомагає іншим російським держкомпаніям обходити вже введені проти них санкції.
Раніше влада Угорщини відкрито заявляла, що не допустить введення європейських санкцій проти "Росатому". Однією з причин такої позиції є залежність Угорщини від російської допомоги в модернізації єдиної угорської АЕС.