Кулеба розповів про атаки РФ / фото Ковальчук Віктор УНІАН

Внаслідок обстрілів російських окупаційних військ було пошкоджено половину енергетичної інфраструктури України. Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю Foreign Policy.

"Ну, це безперечно підняло бойовий дух українських солдатів, а також народу України. Якби пакет, про який було оголошено одразу після ухвалення закону, містив батарею Patriot, це піднесення було б ще сильнішим серед людей, тому що українці найбільше страждають від російських ракетних атак", — наголосив очільник МЗС.

На його думку, якби аналогічна ситуація в енергетичному секторі склалася б в іншій країні, все могло б бути ще гірше.

Відео дня

"Російські балістичні ракети — справжній бич цієї війни. Останнім часом вони використовувалися в основному для руйнування нашої енергетичної системи. Я насмілюся сказати, що якби інша країна постраждала від такого масштабу енергетичних руйнувань, то вона мала б набагато, набагато гірший вигляд, ніж Україна. Ми тримаємося, тому що багато чому навчилися. Ми стійкі, ми знаємо, що таке ставки. Але, щоб дати зрозуміти вашим глядачам, половина нашої енергетичної системи пошкоджена, а ми все ще маємо керувати країною, вести військові дії та збирати підтримку всього світу", — підсумував міністр.

Проблеми в енергосистемі

Весною Росія посилила атаки на об’єкти енергетики.  22 квітня стало відомо, що цього літа Україна може стикнутись з дефіцитом електроенергії.

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко зазначив, що Україна навряд чи пройде піки споживання електроенергії в липні-серпні та взимку без обмежень. Він порекомендував мати генератор для приватного будинку та EcoFlow чи аналог для багатоквартирного.

Вас також можуть зацікавити новини: