Експерт оцінив, чи може Україна пройти зиму без відключень електроенергії / фото ua.depositphotos.com

Україна навряд чи пройде піки споживання електроенергії в липні-серпні та взимку без обмежень. Про це заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Як він пояснив в інтервʼю Forbes, для того, щоб Україна пройшла зиму без відключень світла або з мінімальними обмеженнями, мають бути виконанні кілька умов. До них належать такі фактори як тепла зима, відновлення максимуму пошкодженої потужності, максимальне навантаження атомних електростанцій, а також наявність в ЄС надлишку енергії для її максимального імпорту у 2 ГВт. 

"Тому я в цьому питанні не є оптимістом. Україна навряд пройде піки споживання в липні-серпні та взимку без обмежень. Це помірковано-оптимістичний сценарій. За найгіршого сценарію доступ до електрики буде відсутній протягом 4-6 годин на добу. Але апокаліпсису не буде. Навіть зараз відключення по всій країні вже могли б відбуватись, якби не аварійні обмеження в Одеській, Дніпропетровській та Харківській областях, викликані пошкодженням місцевих обʼєктів передачі електрики", – додав він.

Відео дня

Харченко зауважив, що українцям не завадить мати газовий, бензиновий чи дизельний генератор для приватного будинку та EcoFlow чи аналог для жителів багатоквартирного будинку.

"Важливо також, щоб насоси багатоквартирного будинку, які постачають воду та тепло, були забезпечені генераторами. Це дозволить жителям отримувати воду і тепло навіть при нестачі електрики. Як допомогти енергосистемі? Найбільш критичний час – у пікові години споживання. Вечірній пік – 19:00-22:00, ранковий – 6:30-9:00. В ці години бажано максимально зменшити споживання", – сказав він.

Ситуація з електроенергією в Україні: прогнози

Міністр енергетики Герман Галущенко прогнозує, що російські загарбники не припинять завдавати ударів по обʼєктах енергетичної інфраструктури України. Проте, за його словами, блекауту не буде. Міністр каже, що енергосистема цілісна.

Нещодавно голова Держенергонагляду Руслан Слободян заявив, що через низку факторів у певні години доби в Україні спостерігається дефіцит електроенергії, тож населенню вже варто задуматися над підготовкою до зими. За його словами, треба зробити все можливе, щоб готуватися до складного осінньо-зимового періоду.

Вас також можуть зацікавити новини: