За словами Катерини Паньковської, у деяких випадках громадяни дійсно можуть звернутися до поліції через шум генераторів.
Через російські масовані обстріли, українська енергетика наразі переживає надскладний час. Аби залишатися зі світлом, український бізнес та громадяни почали масово використовувати генератори, які видають гучні звуки під час роботи. Чи можна законодавчо обмежити шум від генераторів, в коментарі УНІАН розповіла юристка Катерина Паньковська.
За її словами, відповідно до Закону України "Про систему громадського здоров'я", органи державної влади, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання та громадяни під час здійснення будь-яких видів діяльності задля запобігання утворенню шуму і зменшення його шкідливого впливу на здоров’я людини зобов’язані:
Зокрема, за словами юристки, до таких об'єктів відносять:
"Загалом встановлюється заборона на шум, голосні вигуки з 22 до 8 ранку. Шум на захищених об’єктах під час здійснення будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівні, встановлені державними медико-санітарними нормативами для відповідного часу доби. Рівень шуму встановлюється в децибелах", – пояснює Панковська.
Так, відповідно до цих санітарних норм, рівень шуму може бути наступний:
"Генератори в залежності від виду "шумлять" до 90 дБ, що дійсно в певних випадках перевищує встановлені норми. І дійсно, особа чиї права порушуються може звернутись до поліції для притягнення до адміністративної відповідальності. Проте, чи вирішить це проблему використання генераторів, чи зменшить шум від них навряд чи. Ми всі ходимо до магазину, торгового центру чи аптеки, і хочемо, щоб ці заклади працювали для задоволення наших потреб, до того ж слід вказати, що наприклад генератори необхідні для роботи медичного закладу цілодобово, адже це забезпечує повноцінне лікування хворих", – підсумувала юристка.
Як розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, відключення світла по Україні влітку можуть тривати по 10 годин. За його словами, Україна вже втратила 9,8 ГВт потужності після останнього обстрілу гідроелектростанцій.
УНІАН повідомляв, що у Києві відключення світла масштабніші, ніж в решті регіонів.
Деякі експерти радять містянам за можливості пошукати житло у приватному секторі.