Курс валют в Україні: прогноз / фото ua.depositphotos.com

Через війну в Україні та непросту економічну ситуацію експерти озвучили кілька факторів, які стануть вагомими у формуванні курсу валюти до кінця 2022 року.

Так, як пише UBR, на курс долара в грудні впливатимуть втрачені робочі місця, відсутність гривневих накопичень, блекаут в Україні, який може змушувати людей тримати гроші у готівкових гривнях, а не доларах чи євро, зазначив аналітик компанії Esperio Олександр Болтян.

Експерти прогнозують, що курс гривні в Україні до нового року не повинен дуже змінитись, і для цього є кілька причин. Зокрема, сезонність: українці, попри війну, готуватимуться до новорічних свят і тому будуть міняти валюту.

Відео дня

Друга причина – попит на валюту все ще слабкий, банки мають достатню пропозицію.

Болтян переконаний, що коливання курсу продажу готівкового долара першого зимового місяця буде в діапазоні 40,5 – 42 грн/$, євро - від 39,5 до 42 грн/€.

Експерти також зазначають, що гроші міжнародних донорів дають можливість валютному ринку України почуватися впевнено, але серед ризиків – можлива евакуація частини українців на територію Європи, через що вони активно скуповуватимуть валюту на готівковому ринку, зазначає керівник аналітичного відділу Міжнародної академії біржової торгівлі Андрій Шевчишин.

Разом з тим експерти впевнені, що за будь-якого розвитку подій курс валют в Україні не підскочить до 45 грн за долар.

"Не думаю, що дійде до 45 грн/$. Щоб дотягнути до 45 грн, потрібен дуже великий драйвер, дуже великий обсяг. А зараз з урахуванням того, що всі без світла, активність різко знизилася. Та й готівку важко дістати, коли все відключено постійно", – резюмує Шевчишин.

Курс валют в Україні: що варто знати

Як писав УНІАН, курс гривні до долара продовжує зміцнюватися, а євро навпаки дорожчає. За прогнозами економістів, протягом наступного тижня курс долара залишатиметься в межах 39,5-41 гривні за долар. 

Раніше фінансовий експерт Олексій Козирєв зробив прогноз, яким буде офіційний курс долара в Україні в 2023 році. Економіст спрогнозував, що Україні не вдасться повністю уникнути девальвації, нагадавши, що у держбюджеті було закладено курс 42,2 грн/дол.

Вас також можуть зацікавити новини: