Яким буде курс валют найближчим часом /  колаж УНІАН, фото REUTERS, УНІАН

З 20 по 26 травня валютний ринок перебуватиме в стані незначних щоденних змін, хоча тижневі показники залишатимуться сталими та вельми очікуваними. Як розповів у коментарі УНІАН начальник департаменту казначейства "Глобус Банку" Тарас Лєсовий, наразі немає жодних ознак, які б могли похитнути валютний ринок, натомість є кілька чинників на користь його прогнозованості.

"По-перше, регулятор продовжує реалізовувати стратегію на лібералізацію ринку: на чергові валютні послаблення для бізнесу, що діють з 4 травня, НБУ передбачив $5,5 млрд, які можуть бути спрямовані на покриття попиту (звісно, якщо це буде необхідно). Тобто валютні послаблення "застраховані" від небажаного дисбалансу між попитом і пропозицією та можливого його впливу на курсові показники", – сказав експерт.

По-друге, за словами банкіра, такі кроки Нацбанку мотивовані як потужними міжнародними резервами (понад $43 млрд на початок місяця), так і очікуваним обсягом отримуваної макрофінансової допомоги (схоже, що ризики недоотримання макрофіну зведені нанівець: у 2024 році для покриття левової частки видатків бюджету Україна зможе отримати заплановані $37 млрд зовнішніх вливань). Сюди ж можна віднести досягнення довоєнного рівня обсягу експорту, адже на основі експортного виторгу формуються міжнародні валютні резерви. Тобто проблем з надходженням валюти виникнути не повинно.

Відео дня

По-третє, триватиме контрольована девальвація гривні: після "шаленого" квітня, коли гривня втратила 1,3% своєї ваги до долара, є підстави розраховувати, що за підсумками травня гривня знеціниться максимум від 0,2 грн до 0,5 грн - а курс буде в проміжку 39,7-40 грн/дол. Тобто темпи девальвації можуть бути трохи меншими за попередній місяць.

Що стосується основних курсових показників, очікуваних за підсумками наступного тижня, то вони перебуватимуть в межах утвореної системи змін, що відповідає сенсам режиму "керованої гнучкості": навряд чи вони вийдуть за звичні межі особливо в умовах складеного "кон’юнктурного пазла" ринку, зазначив Лєсовий.

"Звісно, щоденні валютні зміни можуть бути різновекторними – то вгору, то вниз, однак, як і раніше, вектори будуть змінюватимуть без різких рухів, в комфортній для гравців ринку амплітуді. До того ж, як і раніше, готівковий ринок у формуванні курсів спиратиметься саме на курсові показники міжбанку", – наголосив експерт.

Такими чином, матриця валютного ринку протягом 20-26 травня буде такою:

  • коридори валютних коливань: на міжбанку 39-40 грн/$ та 41-43 грн/€, на готівковому ринку 39-41 грн/$ та 41-43,5 грн/€;
  • щоденні курсові зміни: на міжбанку – до 0,2-0,3 грн, у банках – до 0,3-0,5 грн, в обмінних пунктах – до 0,5 грн;
  • різниця між курсами купівлі та продажу: на міжбанку – до 0,05 грн за $1, до 0,1 грн за €1, у банках – до 0,5-0,6 грн на $1, до 0,8-1 грн на €1, в обмінних пунктах – до 0,6-1 грн на $1, до 1-1,3 грн на  €1;
  • тижневі курсові відхилення очікуються в межах 1,5-2% від початкового понеділкового курсу.

За словами Лєсового, наступний тиждень буде досить сприятливим для валютного ринку: будь-які негативні явища є малоймовірними, попит і пропозиція очікувано перебуватимуть у балансі, водночас дії регулятора будуть спрямовані на подальшу реалізацію стратегії валютної лібералізації.

Курс валют – останні новини

Готівковий курс долара до гривні в банках України у четвер, 16 травня, залишився на рівні 40,00 грн за долар в середньому, продати американську валюту в банках сьогодні можна в середньому за курсом 39,50 грн за долар. Середній курс євро до гривні сьогодні зріс на 8 копійок і складає 43,33 грн за євро, продати євро можна за курсом 42,70 грн за євро.

Курс долара до гривні у "ПриватБанку" у четвер, 16 травня, залишився на попередньому рівні – 40,00 грн за долар. Курс євро у фінустанові сьогодні подорожчав на 15 копійок – до 43,50 грн за євро.

Вас також можуть зацікавити новини: