ЄС продовжуэ тиснути на Росію за анексію Криму / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, УНІАН

В понеділок, 17 червня, Рада Євросоюзу вирішила продовжити до 23 червня 2025 року санкції проти РФ, запроваджені у відповідь на незаконну анексію Криму та міста Севастополь. Про це йдеться у заяві прес-служби Ради ЄС.

Зазначається, що обмежувальні заходи, які наразі діють, були вперше запроваджені у червні 2014 року і включають заборону на імпорт до ЄС товарів, що походять з незаконно анексованого Криму або Севастополя, а також на інфраструктурні або фінансові інвестиції та туристичні послуги з незаконно анексованого Криму або Севастополя.

Крім того, підлягає обмеженням з боку ЄС експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання в незаконно анексованому Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, а також для пошуку, розвідки та видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів.

Відео дня

"Починаючи з 2022 року, Росія продовжує порушувати суверенітет і територіальну цілісність України своєю неспровокованою і невиправданою агресивною війною проти України. ЄС залишається непохитним у своїй відданості незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та її невід'ємному праву на самооборону від російської агресії, а також відданий повній реалізації своєї політики невизнання", – зазначили у Раді ЄС.

Санкції проти РФ

США запровадили нові санкції проти Російської Федерації. Під "каток" обмежень цього разу потрапили фізичні та юридичні особи в РФ і третіх країнах, які допомагають підтримувати війну проти України.

США також погрожують санкціями китайським компаніям, що постачають РФ товари для військових потреб. Європейським компаніям теж зробили відповідне попередження.

Вас також можуть зацікавити новини: