Скоро проблема з автогазом в Україні вирішиться, вважає Сергій Куюн / колаж з фото ua.depositphotos.com та REUTERS

Через блокаду польських перевізників на українсько-польському кордоні в українських АЗС спостерігається дефіцит автогазу та підвищення рівня цін на цей вид пального.

Як повідомив експерт паливного ринку Сергій Куюн в інтерв’ю УНІАН, деякі автозаправки були орієнтовані на автотранспортні поставки з Польщі. За його словами, такі мережі як "Авіас", ANP наразі не мають в половині регіонів газу, а в іншій половині, де газ є точково, вони поставили ціну під 40 гривень, що є найвищою ціною на ринку, для того, щоб придушити попит.

"Думаю, для того, щоб вийти з цієї ситуації, нам потрібно буде пару тижнів, і всі необхідні обсяги будуть надходити на ринок. Проблема вирішиться за два тижні, і потім ми зможемо без постачань через польський кордон абсолютно спокійно функціонувати", - сказав Куюн.

Відео дня

За його словами, враховуючи, що сьогодні ціна на автогаз злетіла і знаходиться вище об’єктивного рівня на 7-8 гривень за літр (37-38 грн/л), то збільшення транспортних витрат може додати до ціни в межах двох гривень.

"Я думаю, зараз ми якраз на піку ціни, а по дефіциту - пройшли цей пік, оскільки вже прямують нові постачання. Але ж все одно десь не встигає залізниця, десь затримуються бензовози. В грудні, коли проблему з обсягами автогазу вдасться вирішити, я думаю, що ціна на нього знову буде меншою, ніж 30 гривень за літр", - вважає експерт паливного ринку.

З українських АЗС зникає автогаз - ціна "кусається"

21 листопада стало відомо, що блокування кордону польськими перевізниками призвело до дефіциту та підвищення цін на імпортний автогаз в Україні на 30%. Через польський кордон автотранспортом надходило 30% імпорту або близько 25% ринку скрапленого газу.

23 листопада Сергій Куюн повідомив, що найбільш масово зник газ у мережі "Привату". При цьому там, де газ поки лишився, ціни зросли до 39,6 грн/л. Перебої з постачанням також спостерігаються на АЗС UPG, Socar, MOTTO, БРСМ та Avantage.

Вас також можуть зацікавити новини: