Лікарі розкрили деталі / Колаж УНІАН / Скриншот, фото УНІАН

У Національному нституті серцево-судинної хірургіі імeні М. М. Амосова провели унікальну операцію для порятунку військового.

Про це повідомляється на сторінці закладу в соціальній мережі Facebook. 49-річний Юрій Січка з Вінницької області був технічним працівником у школі. У березні він отримав повістку та долучився до Збройних сил України. Чоловік отримав важке поранення в грудну клітину, коли допомагав забирати тіла загиблих під Бахмутом.

"Ворожий снаряд пробив його легеню та зупинився у серці. Після екстреної операції у Дніпрі, лікарі врятували його життя, проте залишалася небезпечна проблема - отвір у серцевій артерії, через який кров потрапляла в порожнину серця, що створювало серйозну загрозу для життя", - пишуть лікарі.

Відео дня

Військового доставили до Інституту серцевої хірургії у Києві, де йому провели унікальну операцію. Зазначається, що це перший випадок у світі, коли подібну операцію було проведено саме таким чином. Наразі на чоловіка чекає процес відновлення.

"Виконали без розрізу грудної клітки, використовуючи внутрішньосудинний доступ через руку. Цей метод не потребував навіть загальної анестезії. Під час операції ми використали внутрішньо-коронарний ультразвуковий апарат, що дозволив нам бачити судину зсередини та точно встановити спеціальні стент-графти - металеві конструкції до 5 мм в діаметрі, які закрили пошкоджену зону артерії", - йдеться у повідомленні.

Складні операції в Україні

У серпні минулого року стало відомо, що військові лікарі дістали з тіла одного із захисників хвостовик міни. Операція пройшло успішно.

А Перше медичне об'єднання Львова повідомляло про операцію з видалення частини півкулі мозку маленької дівчинки з Північної Ірландії. Її сім'я спеціально прибула до України, щоб лікарі допомогли дитині.

Вас також можуть зацікавити новини: