Церковне свято 21 березня / pixabay.com

21 березня православні християни вшановують пам'ять святого Феофілакта. УНІАН розповідає, чим прославився святий, а також про прикмети цього дня.

Церковне свято 21 березня - день пам'яті святого Феофілакта

Феофілакт жив у VIII столітті, в Константинополі. Це були часи іконоборчої єресі, якій простистояли багато константинопольських патріархів, серед них був і святий Тарасій. Феофілакт був учнем Тарасія,і, за його благословенням, разом зі святим Михайлом вирушив у монастир на пустельному березі Чорного моря і жили там протягом декількох років в постійних молитвах. За переказами, в один із спекотних днів після молитви Феофілакта порожня посудина наповнилася водою для женців, які працювали в полі.

Незабаром Феофілакт і Михаїл були поставлені єпископами, Феофілакт став єпископом Нікомедійським. За час свого перебування в сані єпископа він побудував багато християнських храмів, а також лікарень, постійно допомагав нужденним. У цей час імператорський трон зайняв Лев V вірменин - новий імператор-іконоборець. Патріарх Никифор, наступник Тарасія, не зміг переконати правителя не порушувати мир у Церкві. Феофілакт, який був присутній при розмові, передбачив імператору швидку смерть. За це сміливе пророцтво святого відправили на заслання, в якому він провів 30 років, там і помер. У 847 році відновили шанування ікон і святі мощі єпископа Феофілакта перенесли в Нікомедію.

Відео дня

Прикмети на 21 березня

Прикмети 21 березня / фото Anja Schröder з сайту Pixabay

Прикмети цього дня говорили про подальшу погоду:

  • яка погода сьогодні - таким буде і літо;
  • прилетіли жайворонки - весна буде теплою;
  • якщо 21 березня туман - ще будуть заморозки.

Народне свято 21 березня 2023 називається Вербоносиця.

Що можна робити 21 березня

У цей день шанували предків. 21 березня належало принести в дім кілька гілочок верби - вони були свого роду оберегом. Також сьогодні слід було зробити прибирання, ходити в гості і пригощати близьких. Обов'язково потрібно було допомогти тому, хто попросить. 

Що сьогодні не можна робити

У цей день не можна злитися і лаятися, бо цим самим можна накликати на себе неприємності. Також 21 березня не радили починати нові справи і вирушати в довгу дорогу, а також давати гроші в борг.

Вас також можуть зацікавити новини: