Яке сьогодні свято 10 липня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Православна церква України 10 липня за новим стилем вшановує пам'ять сорока п'яти мучеників із Нікополя Вірменського, а також преподобного Антонія і Силуана Києво-Печерських.

За старим стилем у свято сьогодні згадують цілителя і чудотворця Самсона Страноприїмця. За життя він був талановитим лікарем. Це народне свято здавна вважається вдалим для будь-якого лікування, медичних операцій, оздоровчих процедур. Можна в цю дату прочитати молитви про здоров'я, якщо в родині є хворі.

У народне свято 10 липня люди намагалися зробити добру справу: пригощали мандрівників, допомагали жебракам і сиротам, жертвували речі в церкву і на благодійність, піклувалися про тварин. Прикмета сьогоднішнього дня свідчить, що зроблене сьогодні добро повернеться до людини в потрійному розмірі.

Відео дня

Зазвичай 10 липня стояла мокра, дощова погода. Дощу цього дня побоювалися, оскільки він, за прикметами, призведе до гниття сіна. Однак така погода вважається вдалою для рибного лову, тому рибалки вирушали на водойми. Окрім риби із річки також привозили ряску, яку додавали в корм домашнім птахам.

Якщо свято 10 липня було сухим, то всі від дітей до людей похилого віку вирушали на сінокіс. Селяни непокоїлися, що якщо не прибрати сіно найближчими днями, то воно згниє від дощів. Чоловіки цього дня косили серпи, сокири та інший інвентар.

10 липня - знак Зодіаку

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку - Рак. Іменинники цього дня за характером добрі, співчутливі, щирі. Неконфліктні, але образливі та вразливі. Песимісти. Завжди очікують гіршого, завдяки чому часто уникають неприємностей. Народжені 10 липня люди здатні на щиру турботу і безкорисливу допомогу.

10 липня свято України / фото pixabay.com

Що не можна робити 10 липня

Не можна сьогодні мстити, пакостити, підставляти інших людей і бажати зла. Злі вчинки і помисли повернуться до вас бумерангом.

Заборонено смітити, виливати відходи у воду, розводити багаття на вулиці.

Переїдати і зловживати алкоголем сьогодні - до проблем зі шлунком.

Утримайтеся від купання в річці або морі. Зростає ризик нещасних випадків на воді.

Не можна сьогодні піднімати чужі предмети з землі, а також приміряти чужий одяг і взуття.

Прикмети погоди 10 липня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Якщо пройшов дощ, то весь липень буде дощовим.
  • Річка або озеро вкрилися ряскою - до негоди.
  • Дуже вродили горобина та калина - до холодної зими.
  • Якщо серед дня не видно на вулиці павуків, бджіл і метеликів, то чекайте дощу.
  • Після опадів з'явилася веселка - до спекотного й посушливого липня.
  • Грім під час грози глухий - негода затягнеться надовго, дзвінкий - дощ скоро закінчиться.

Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Вас також можуть зацікавити новини: