Коли День студента 2023 в Україні / фото depositphotos.com

25 січня православна церква вшановує пам'ять Святої Татіани Римської. Багато українців відзначають Тетянин день як День студентів, а святу Тетяну шанують як покровительку студентів. УНІАН розібрався, чи варто вітати студентів 25 січня, і коли в Україні відзначають День студента на офіційному рівні.

Тетянин день і День студента

Тетянин день став відзначатися як День студентів в Російській імперії. У цю дату в 1755 році російська імператриця Єлизавета схвалила указ про відкриття Московського університету (МДУ). Свята Тетяна була оголошена покровителькою російського студентства.

Як свято День студента 25 січня був встановлений в 1850 році. Спочатку його відзначали тільки студенти МДУ, але згодом свято поширилося на всіх студентів Російської імперії. День студента 25 січня в наш час є офіційним святом в РФ.

Відео дня

В Україні ж ця дата не є офіційною, а історія Тетяниного дня як дня студентів не має відношення до України.

Коли День студента 2023 в Україні

Українські студенти мають своє офіційне свято, в яке їх можна привітати і побажати вдалого навчання. 

Це 17 листопада - Всеукраїнський День студента. Свято було засноване за указом президента Леоніда Кучми в 1999 році. День студента 17 листопада відзначають не тільки в Україні, а й у багатьох інших країнах світу. Пов'язана ця дата з трагічними подіями Другої світової війни, коли німецькі нацисти розстріляли мирний студентський мітинг проти окупації Чехословаччини.

Вас також можуть зацікавити новини: