Яке свято 2 грудня / фото Henri Sellier, Pixabay

Християни відзначають церковне свято 2 грудня на честь пророка Авдея. Цього святого вважали покровителем домашнього господарства і сімейного благополуччя.

Наші предки в цей день проводили спеціальний обряд для достатку в родині і захисту дому від злих сил. Для цього тупою стороною сокири вдаряли по всіх одвірках і віконних рам в домі. Вірили, що такий ритуал принесе удачу. Також сокиру клали під ліжко дитини або вагітної жінки, щоб нечисть їх не чіпала.

2 грудня намагалися без потреби не виходити з дому, оскільки побоювалися, що в цю дату на землі панує зла сила, яка задурманює розум. Також в цю дату не приймали важливих рішень, не ризикували і не робили фінансових вкладень, оскільки, за повір'ями, нечисть може підштовхнути до неправильних рішень.

Відео дня

Наші предки 2 грудня намагалися зберегти тіло в теплі. Вірили, що тоді жодна хвороба не загрожуватиме здоров'ю. У цей день сиділи біля печі і пили трав'яний чай з медом. Мед 2 грудня, за давніми віруваннями, наділявся особливими цілющими якостями.

За повір'ями, сон в ніч з 1 на 2 грудня збудеться, якщо записати його сюжет на листочку і повторити з ранку три дні поспіль.

Що не можна робити 2 грудня

  1. У цей день не варто випасати домашню худобу.
  2. Невдалий день для великих покупок, ризикованих фінансових вкладень і важливих починань.
  3. У цю дату не можна пити алкоголь. Сьогодні з нетверезою людиною може трапитися біда.

Прикмета погода 2 грудня

  • Якщо вітер вдень змінив напрямок, то погода скоро зіпсується.
  • Похмурий день віщує швидке потепління.
  • Ясне небо - до швидких морозів.
  • Кіт ховається під ковдру - скоро похолодає.
  • Якщо випало багато снігу, то в наступному році будуть суворі морози.

Вас також можуть зацікавити новини: