Яке церковне свято 7 грудня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

7 грудня за новим церковним календарем згадують святого Амвросія Медіоланського. У народному календарі - Абросимів день. Про традиції свята, заборони, народні прикмети та кого вшановують у церкві 7 грудня за старим стилем - розповідаємо в матеріалі.

7 грудня 2023 року - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

7 грудня (20 грудня за старим стилем) - день пам'яті святого Амвросія Медіоланського, який був єпископом, праведником і християнським письменником. 

Амвросій жив у IV столітті в Італії. Він був родом з аристократичної родини, але коли став єпископом у Медіолані, то все своє багатство пожертвував церкві. Сам же почав вести скромний і суворий спосіб життя.

Відео дня

Амвросія вважали одним із найкращих проповідників християнства. Він залишив безліч богословських праць і користувався всенародною любов'ю - завдяки чудесам, які відбувалися за його молитвою. Мощі святого після його смерті помістили в церкві, побудованій за його розпорядженням. Пізніше на цьому місці звели базиліку святого Амвросія, там мощі зберігаються й досі. 

Свято 7 грудня за старим стилем - день святої Катерини Олександрійської. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 24 листопада.

Про що говорять прикмети на 7 грудня

Прикмети на 7 грудня / pixabay.com

Прикмети цього дня такі:

  • день видався ясний - зима буде морозною;
  • тепло і сльота на вулиці - ще 10 днів морозу не чекай;
  • небо в зірках - до снігопаду.

У народному календарі 7 грудня - свято Абросимів день. 

Що не можна робити 7 грудня

У цей день є низка заборон. Що сьогодні не можна робити:

  • жінкам - виконувати важку роботу і прати;
  • веселитися і співати пісні, порушувати інші правила посту;
  • відмовляти в допомозі та милостині.

Раніше ми детально розповідали, що можна і не можна робити в Різдвяний піст 2023.

За народними прикметами цього дня не слід надягати надто яскравий одяг - вважається, що так на себе можна натягнути неприємності та пристріт. 

Що можна робити 7 грудня

Амвросій Медіоланський вважається покровителем учителів, проповідників і півчих. Святому моляться в різних життєвих і побутових потребах, а оскільки він мав дар зцілювати людей, то молитви святому допомагають хворим, особливо дітям.

Цього дня заведено починати потихеньку готуватися до Різдва. Займатися важкою працею і прати, як уже говорили, не можна, але можна наводити лад у домі, міняти фіранки, заготовляти продукти до свята.

Тим, хто дотримується посту, цього дня можна їсти гарячу їжу з олією. Ви можете подивитися календар харчування на Різдвяний піст по днях.

7 грудня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр, Олексій, Григорій, Євген, Катерина, Іван, Марк, Михайло.

Вас также могут заинтересовать новости: