Церковне свято 7 вересня / depositphotos.com

Сьогодні християнська церква відзначає день пам'яті апостола Тита - одного з сімдесяти, був учнем апостола Павла, єпископом острова Крит. При народженні був язичником, але незабаром звернувся в православну віру.

Часто супроводжував апостола Павла і проповідував християнство. Помер у 107 році на острові Крит. На честь святого відзначається народне свято 7 вересня - Тит Грибник.

Яке сьогодні церковне свято - день пам'яті сповідників Варсіса і Євлогія

Святі зазнали безліч страждань через гонінь від арій, які вважали, що Ісус нижче Бога Отця. У ті часи православні віруючі багато страждали від єретиків: їх знімали з посад, піддавали мукам і кидали в темниці.

Те ж саме сталося і з сповідниками: імператор Валент заточив Варсіса спочатку на острові Аранті, а потім в місті Феронті, де Варсіс і помер. Відправив на заслання Євлогія і ще 80 осіб. Навіть на засланні Євлогій звертав у християнство багатьох язичників і прославився багатьма чудесами. Сповідник повернувся із заслання тільки під час правління Феодосія Великого і став єпископом Едеси.

Свято 7 вересня - день пам'яті святителя Міна

Чоловік жив у VI столітті і був патріархом у Константинополі. Переніс чимало страждань від Папи Василя через суперечки про монофізитську єресь. При Міні освятили храм святої Софії, при ньому ж сталося небачене диво.

Читайте такожІменинники 7 вересня: кого вітати З Днем ангела та як назвати дитинуЗгідно з легендою, одного разу в православний храм увійшов хлопчик і причастився Святих Тайн разом з іншими дітьми. Батько-язичник дізнався про це, розсердився і кинув сина в розпечену піч. Мати не знала про це і три дні шукала дитину. На четвертий день почула голос сина з печі і дістала його живого і неушкодженого.

Отрок розповів, що залишився живий, тому що пресвітла Дружина постійно приходила до нього, остуджувала, давала їжу і воду. Звістка ця рознеслася по всьому місту, мати з сином хрестилися, а батька стратили, як людиновбивцю.

Прикмети 7 вересня

Народні повір'я 7 вересня / Фото ua.depositphotos.com
  • на світанку можна прошепотіти своє бажання в банку з чайним грибом - збудеться;
  • ворони каркають біля будинку - до біди;
  • розчавити мухомор в лісі - до гніву і покарання від лісовика;
  • дощ рано вранці - до гарної погоди.

Що сьогодні не можна робити

У цей день грибники не беруть з собою в ліс дітей - вважається, що лісовик може забрати їх в своє лігво. Також не можна підходити близько до водойм - водяний потягне. Якщо 7 вересня йде дощ, то не можна звертатися до екстрасенсів, ворожок або проводити обряди самостійно.

Що можна робити 7 вересня

Традиції та заборони дня / depositphotos.com

Наші предки вважали, що саме сьогодні потрібно збирати гриби і робити з них заготовки на зиму. Гриби, законсервовані після 7 вересня, в їжу вже вживати не можна. Якщо ви все-таки зберетеся йти в ліс, не беріть з собою маленьких дітей і зберіть велику компанію - так безпечніше.

Вас також може зацікавити: