Селянин викопав у піску 32 монети княжої доби
Віднайдений скарб. У Житомирському музеї сьогодні покажуть монети так званого Городницького скарбу. На цінну знахідку минулого тижня натрапив місцевий житель селища Городниця. Він копав пісок у лісі, і з ями на нього посипалися монети. Усього чоловік знайшов 32. Фото знахідки переслав знайомим, а ті показали світлину історику. Виявилося, що монетам понад тисяча років. Це срібники княжої доби. На більшості зображено тризуб - символ Володимира Великого. Ще 5 монет дуже рідкісних - із двозубом. Історики кажуть, подібних знахідок не було вже майже півтора сторіччя. Як скарб потрапив у Городницю, кому він міг належати і чому його заховали під землею на глибині усього 30 сантиметрів - про усе це дивіться у наступних випусках ТСН.
09:37, 03.09.2020
Дивіться також