В листі до генсека НАТО Порошенко просить надати Україні План дій щодо членства в альянсі - Пристайко

16:57, 10 березня 2018
Політика
549 0
Петро Порошенко REUTERS

В листі до генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга президент Петро Порошенко просить надати Україні План дій щодо членства в альянсі (ПДЧ).

Читайте такожВолкер: Україна мала отримати План дій щодо членства в НАТО ще на саміті в Бухаресті у 2008 році

Про це власному кореспонденту УНІАН в Брюсселі повідомив представник України в НАТО, посол Вадим Пристайко.

«В листі йдеться про важливі для України позиції: а саме, ми хочемо, щоб нам надали ПДЧ, якщо і коли союзники будуть готові до такого кроку. Також ми хочемо, щоб під час саміту НАТО у липні було проведено засідання Комісії Україна-НАТО на вищому рівні – президент розраховує на зустріч з колегами, щоб обговорити з ними критично важливі для держави питання, зокрема, проведення реформ з метою наближення до НАТО та ЄС, протистояння російській агресії - ми хотіли б побачити, що підтримка Україні не зменшується», - розповів він.

Крім того, за словами українського посла, в листі також висловлено переконання у важливості включити Київ до Програми розширеного партнерства.

«Це було б вигідно як для нас, так і для Альянсу: Україна стала б найближчим партнером, який тільки існує в НАТО, що, у свою чергу, надасть нам можливість в більшому обсязі брати участь в операціях альянсу», - розповів він.

Раніше про лист до генсека НАТО у своїй заяві написав сам Порошенко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter