На порядку денному жовтневої сесії Європарламенту немає "безвізу" для України

20:14, 11 жовтня 2016
1559 2

Скасування віз на в'їзд до Євросоюзу для громадян України не внесено до порядку денного майбутньої сесії Європарламенту, яка відбудеться в Страсбурзі 24-27 жовтня.

В повестке дня октябрьской сессии Европарламента нет

В опублікованому на сайті Європарламенту порядку денному майбутньої сесії не згадується питання лібералізації візового режиму ані для України, ні для Грузії. Також не згадується і розгляд так званого механізму припинення безвізового режиму.

Читайте такожНідерланди підтримують негайне надання українцям безвізового режиму з ЄС - розмова Порошенка з Рютте

Його затвердження називають головною перешкодою візової лібералізації з Україною і Грузією.

Як повідомляв УНІАН, 20 травня міністри внутрішніх справ країн ЄС узгодили свою позицію щодо так званого механізму екстреного зупинення безвізового режиму з третіми країнами.

За інформацією іноземних ЗМІ, у той же день міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казнєв заявив, що питання надання Євросоюзом безвізового режиму для України не буде розглядатися найближчим часом. У свою чергу міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр заявив, що "ніяких нових рішень щодо візової лібералізації" не буде прийнято до затвердження механізму швидкої зупинки безвізового режиму.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін очікує, що Європейський Союз у жовтні-листопаді винесе позитивне рішення щодо введення безвізового режиму з Україною.

20 квітня Європейська комісія запропонувала Європарламенту і Раді Європейського Союзу скасувати візи для громадян України. Ця пропозиція стала наслідком позитивної оцінки, наданою Єврокомісією в грудні минулого року.

В ній, зокрема, міститься підтвердження того, що Україна вдало виконала всі критерії в рамках Плану дій щодо візової лібералізації. 5 вересня учасники засідання Комітету Європейського парламенту з питань громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ не надали жодних заперечень до доповіддю про надання Україні безвізового режиму.

13 вересня президент України Петро Порошенко висловив сподівання, що Україна в жовтні отримає безвізовий режим з Євросоюзом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter