Глава МЗС Чехії Ліпавскі виступає за конкуренцію між країнами-кандидатами на вступ до ЄС / колаж УНІАН, скріншоти

Країни-кандидати повинні прийматися до Європейського Союзу поступово. Про це агентству APA заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі в кулуарах Європейського форуму у Вахау.

Глава чеської дипломатії висловився за "модель регати", тобто змагання між кандидатами на вступ до ЄС щодо прогресу реформ. За його словами, спільне приєднання "стримувало б більш швидких кандидатів".

"Адаптація до правил ЄС і реформи – це два паралельні процеси. Ми маємо забезпечити європейську перспективу кожній європейській країні, яка цього хоче і виконує вимоги", - підкреслив політик.

Відео дня

При цьому, за словами Ліпавського, Україна є особливим випадком, оскільки на неї напала Росія, яка "перетворилася на фашистський режим".

"Путін веде імперіалістичну війну проти всієї Європи. Навіть Чехія стає мішенню для гібридних атак Москви", – зазначив міністр.

Він підкреслив, що українці визначилися з демократією та "європейським стилем життя", тому заслуговують на всю підтримку з боку країн ЄС, і нагадав, що Чехія також допомагає постачанням зброї та прийняла півмільйона біженців з України - це найбільше число на душу населення в ЄС.

"Я ніколи більше не хочу бачити залізну завісу на кордоні між Чехією та Австрією. Навіть цей раніше смертоносний кордон колись був встановлений за наказом з Москви", - сказав Ліпавський.

Стосунки України з ЄС - останні новини

Днями Євросоюз продовжив "транспортний безвіз" для України ще на рік. Вантажні автоперевезення і надалі не потребуватимуть спеціальних дозволів.

Також УНІАН повідомляв, що ЄС допоміг натренувати вже понад 50 тисяч українських військових. Київ закликає Євросоюз зберігати і нарощувати обсяги й темпи підготовки.

Вас також можуть зацікавити новини: