Неділя,
22 жовтня 2017
Наші спільноти

Британський астрофізик розповів про падіння Землі в чорну діру

Астрофізик Кевін Пімбблет з Халлського університету у Великобританії описав можливі сценарії розвитку подій у випадку, якщо Земля почне падати в чорну діру.

планета земля / Google Maps
Мешканці Землі можуть не помітити того, як планета підходить до чорної діри / Google Maps

На думку вченого, у випадку, якщо Земля опиниться в безпосередній близькості від горизонту подій чорної діри, вона почне витягатися в бік гравітаційного об'єкта, пише Lenta.ru з посиланням на Daily Mail.

Хокінг: Людство в майбутньому зможе створювати мікроскопічні чорні діри

Це пов'язано з сильною неоднорідністю гравітаційного поля поблизу чорної діри, внаслідок чого ближня до неї частина планети буде притягатися сильніше, ніж далека.

Мешканці Землі можуть не помітити того, як планета підходить до горизонту подій надмасивної чорної діри (через малу приливну силу, яка обернено пропорційна квадрату маси діри).

У разі, якщо чорна діра знаходиться в центрі квазара, випромінювання його матерії спалить всю Землю до того, як планета опиниться в безпосередній близькості від гравітаційного об'єкта.

Горизонт подій визначає межі масивного об'єкта (так званої чорної діри), які не здатні покинути фотони (кванти електромагнітного поля, які рухаються зі швидкістю світла).

Маси чорних дір, що виникають на кінцевій стадії еволюції світил, порівнянні із зірковими. Надмасивні чорні діри в центрах галактик важчі Сонця в мільйони і більше разів.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку