У Середземному морі знайшли затонулий корабель бронзового століття / фото Управління старожитностей Ізраїлю

Стародавній затонулий корабель віком 3300 років, що належить до бронзового віку, був виявлений на глибині в Середземному морі. Про це пише FoxNews з посиланням на Управління старожитностей Ізраїлю.

Повідомляється, що вперше його помітила минулого року приблизно за 56 миль від узбережжя Ізраїлю газова компанія Energean, яка проводила обстеження дна моря.

"Ми виявили незвичайне видовище, схоже на велике скупчення глечиків, що стоять на землі", - розповіла керівник екологічної групи Energean Карніт Бачартан.

Відео дня

"Вивчивши місце і склавши карту за допомогою робота, стало зрозуміло, що це затонулий корабель завдовжки від 12 до 14 метрів, що несе на собі сотні глечиків, на поверхні можна було побачити лише деякі з них", - додала вона. Два глечики із затонулого корабля вже були витягнуті з глибини для дослідження.

Два глечики із затонулого корабля вже підняли на поверхню / фото Управління старожитностей Ізраїлю

Як зазначили в Управлінні старожитностей Ізраїлю, найімовірніше корабель був зруйнований внаслідок шторму, або, можливо, через зіткнення з піратами.

Знахідку описують як "перший і найстаріший затонулий корабель, виявлений на сьогоднішній день у східному Середземномор'ї" і, за словами директора агентства Яакова Шаравіта, це відкриття світового рівня, яке змінює історію.

"Ця знахідка відкриває нам, як ніколи раніше, навігаційні навички стародавніх мореплавців, здатних перетинати Середземне море, не маючи прямої видимості будь-якого узбережжя", - заявив він.

За словами Шаравіта, останки корабля було знайдено на глибині понад милю під поверхнею, "де час застиг у момент катастрофи", і їх не торкнулися ні люди, ні течії, які впливають на затонулі кораблі, виявлені на мілководді. За даними Управління старожитностей Ізраїлю, він затонув десь між 1400 і 1300 роками до нашої ери.

Шаравіт каже, що за всю історію було виявлено тільки два інших місця корабельної аварії бронзового століття, обидва недалеко від Туреччини.

Археологічні відкриття - новини

Археологи знайшли колекцію середньовічних ігрових фігур у забутому замку на півдні Німеччини. Серед знахідок - добре збережена шахівниця, ігрові фігури та кістки, які датуються 11-12 століттями нашої ери.

Також раніше археологи знайшли таємничий "вхід" біля піраміди Хеопса. За ним може бути невідома гробниця, яку побудували 4500 років тому.

Вас також можуть зацікавити новини: