Львів зустрів День Перемоги жалобними стрічками та забороною мітингів
Львів зустрів День Перемоги жалобними стрічками та забороною мітингів

Львів зустрів День Перемоги жалобними стрічками та забороною мітингів

20:09, 09.05.2012
6 хв.

Жалобні стрічки на державних прапорах, сотні букетів на могилах радянських воїнів і повний „штиль” між політичними опонентами – так у Львові проходило святкування 9 Травня.

Кілометри георгіївської стрічки та багатометрові червоні стяги

Львів уперше за останні роки без потрясінь „пережив” День Перемоги. Обійшлося без минулорічного сценарію, коли в натовп людей летіли димові шашки, автобус із ветеранами, які їхали покладати квіти, намагалися перекинути радикально налаштовані молодики.

Ранок 9 травня Львів зустрів жалобними стрічками на державних прапорах (це було зроблено на виконання ухвали Львівської міської ради про вшанування пам’яті жертв Другої світової війни), посиленими патрулями міліції на вулицях міста й неочікувано великою кількістю святково одягнених старших і молодих людей, які з квітами в руках і георгіївськими стрічками на грудях прямували до місць поховань радянських воїнів.

Відео дня

Львів зустрів День Перемоги жалобними стрічками та забороною мітингів

Задовго до Дня Перемоги інформаційний простір Львова „підігрівався” новинами про „десанти” „Руского єдінства” з Одеси й Криму, які нібито мали висадитися у Львові 9 травня, ширилися чутки про завезені комуністами з Росії десятки кілометрів георгіївської стрічки („свободівці” навіть казали, що до Львова привезли 60 км стрічки), яку буцімто планували розгорнути на меморіалі „Пагорб слави”, де поховано Героїв Радянського Союзу, ішлося в повідомленнях ЗМІ і про приїзд до Львова великої кількості представників лівих сил з Росії, які „повинаймали квартири в центрі Львова і в День Перемоги з балконів цих квартир вивішають кількаметрові червоні прапори”. Не обійшлося і без „підігріву” місцевими радикально налаштованими політиками – мовляв, 9 травня у Львові очікуються масштабні провокації.

Проте цьогоріч Львів відзначив День Перемоги тихо і мирно. Саме відзначив, а не відсвяткував, оскільки близько опівночі 8 травня Львівський окружний адміністративний суд заборонив проведення всіх масових заходів у Львові 9 травня. А заявок на проведення акцій від різних політичних сил у Львівській міськраді зареєстрували аж одинадцять!

Тому заплановані біля Вічного вогню на Пагорбі слави святкові мітинги львівських комуністів, “антифашистів” і ветеранів з нагоди річниці Перемоги так і не відбулися.

Штовханина для російського телебачення

Після офіційного покладання кошиків з квітами, у якому взяли участь львівський губернатор Михайло Костюк та його заступники, заступники мера Львова Олег Синютка і Василь Косів, прокурор Львівської області Олег Василенко, начальник міліції області Олександр Рудяк, голова обласного осередку Партії регіонів Петро Писарчук, генеральний консул РФ у Львові Олег Астахов (на заходах, щоправда, не було голови Львівської облради Олега Панькевича та міського голови Андрія Садового) – усі заходи, власне, в рамках Дня Перемоги у Львові й завершилися.

До місць солдатських поховань потягнулися сотні людей з букетами, серед них було чимало з орденами та медалями часів війни. Біля Вічного вогню проходили комуністи в червоних кепках із символікою КПУ, поруч дефілювали їхні опоненти зі „Свободи”, дехто був у синіх кашкетах з вишитим тризубом. І жодних інцидентів!

Розгублені журналісти іноземних ЗМІ, зокрема представники кількох російських телеканалів, які приїхали до Львова на заходи 9 Травня і напередодні зустрічалися з керівниками місцевих осередків КПУ та “Антифашистського комітету”, беручи коментарі про можливі провокації, переходили з „Марсового поля” до Пагорба слави у пошуках „смаженої картинки”, а її все не було.

І ось нарешті на Пагорбі слави один з чоловіків витягнув і розгорнув червоний Прапор Перемоги.

Львів зустрів День Перемоги жалобними стрічками та забороною мітингів

Нарешті! Десятки журналістів і операторів кинулися до нього знімати, як він розгортає прапор, а керівник фракції ВО „Свобода” у Львівській міській раді Руслан Кошулинський спробував пояснити, що ухвалою міської ради у Львові заборонено розвішувати червоні прапори в місті. Миттєво зреагували міліціонери, які заявили, що не допустять порушення рішення суду й проведення масових акцій. У результаті виникла штовханина, яка, хоч і тривала не більш як півхвилини, дала можливість російським журналістам зняти картинку про буцімто бійку у Львові через червоний прапор.

Бійки таки не було. Як і сутичок. Кілька правоохоронців швидко вивели чоловіка, яким виявився в.о. 1-го секретаря Львівського обкому Компартії Юрій Ткаченко, і на цьому увесь інцидент було вичерпано.

Головного комуніста області доставили у райвідділ міліції і, за словами, начальника обласного управління, „акція, яку провели комуністи, порушила порядок заходів, і за порушення громадського порядку їх буде притягнуто до адміністративної відповідальності. Так само, як і людину, що витягнула прапор».

Квіти клали навіть Кузнєцову

Львів’яни на інцидент не відреагували і продовжували нести квіти цілими сім’ями на могили радянських воїнів, чого навіть не спостерігалося в попередні роки. Гори квітів на кожній з могил, майже півтораметровий шар тюльпанів, гвоздик і бузку вкрив могилу розвідника, Героя Радянського союзу Миколи Кузнєцова. І ветерани, і самі журналісти відзначали, що такої кількості квітів на могилах і молоді, яка сьогодні прийшла з квітами на місця поховань солдатів Радянської армії – у Львові не було з радянських часів.

Водночас депутат Львівської міської ради, свободівець Руслан Кошулинський не виключає, що події 9 травня у Львові таки можуть мати скандальний розвиток.

Він зазначив, що депутати від ВО «Свобода» здивовані участю представників Генерального консульства Росії у Львові на чолі з генконсулом Олегом Астаховим у сьогоднішніх заходах.

Львів зустрів День Перемоги жалобними стрічками та забороною мітингів

За його словами, Генконсульство Росії у Львові не подавало заявок на проведення акцій у цей день ні до Львівської міськради, ні до Львівської облради.

«Це буде предметом розмови із МЗС України», - заявив Кошулинський.

У Львові свято вже закінчилося... До Пагорба слави приїхали представники Львівгазу, які перекрили газ до Вічного вогню, і він згас.

Ксенія Нестеренко

 

Новини партнерів
завантаження...
Ми використовуємо cookies
Погоджуюся