У результаті теракту РФ було зруйновано 11 прольотів верхньої частини греблі / фото Укргідроенерго

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив, що знищена росіянами Каховська ГЕС більше не підлягає відновленню. 

"У результаті теракту було зруйновано 11 прольотів верхньої частини греблі із 28-ми. 3 машинної зали ГЕС стався витік 150 тонн мастила. Каховська ГЕС більше не підлягає відновленню", - наголосив Клименко, повідомляє сайт МВС.

За його словами, до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Дніпропетровської, Миколаївської та Херсонської областей, де проживало орієнтовно 875 тисяч людей.

Відео дня

"Щонайменше 34 особи загинули, ще 28 - отримали поранення. Безвісти зниклими вважаються 39 осіб. 3 підтоплених районів вивезли майже чотири тисячі людей та сотні домашніх тварин. Під час рятувальної операції в постраждалих районах врятовано 716 осіб, з них 30 дітей та 40 маломобільних осіб", - сказав він.

Клименко стверджує, що підрив станції призвів до проблем із водопостачанням на півдні нашої держави і майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. 

"Унаслідок підриву російськими окупантами Каховської гідроелектростанції мінна небезпека для узбережжя зросла в рази. Найбільше міни виносилися водою після підриву ГЕС. Зафіксовані випадки самовільного підриву упродовж прямування мін за течією. Безпосередньо в Одеській та Миколаївській областях. Там також фіксували прибиття до берега таких мін, - додав Клименко.

Наслідки руйнування Каховської ГЕС - деталі

У ніч на 6 червня російські загарбники підірвали греблю Каховської гідроелектростанції, спричинивши затоплення домогосподарств та смерті, а також завдавши Україні збитків щонайменше на два млрд доларів

На зараз 15% проб води з поверхневих водойм на півдні країни все ще залишаються небезпечними для людини, бо не відповідають санітарним нормам після підриву росіянами Каховської гідроелектростанції.

Вас також можуть зацікавити новини: