В Україні тепер можуть мобілізувати деякі категорії ув'язнених до лав ЗСУ / фото ua.depositphotos.com

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє деяким категоріям ув'язнених мобілізуватися до лав ЗСУ. Багатьох тепер цікавить питання, чи матимуть такі мобілізовані щорічну відпустку та чи зможуть звільнитися від служби за станом здоров'я.

У Судово-юридичній газеті розповіли, що новий закон про мобілізацію доповнює закон "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" нормою про те, що військовим з переліку осіб, яких було умовно-достроково звільнено від відбування покарання на підставі, що визначена статтею 81-1 КК та які проходять військову службу за контрактом, щорічна основна відпустка не надаватиметься, проте таких військовослужбовців можуть відпустити за сімейними обставинами та з інших поважних причин тривалістю не більше 10 календарних днів. 

Зазначається, що військовому на підставі висновку військово-лікарської комісії може надаватися відпустка для лікування через хворобу або відпустка для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) зі збереженням грошового та матеріального забезпечення. Водночас відпустка надається лише за місцем перебування військового у закладах охорони здоров'я. 

Відео дня

"Військовослужбовці під час лікування та реабілітації у закладах охорони здоров’я всіх форм власності та підпорядкування забезпечуються за рахунок державного бюджету щоденним харчуванням за нормою №5, яка застосовується у військово-медичних закладах. Оплата здійснюється Міністерством оборони по факту надання послуги на основі щомісячного звіту медичного закладу", - додали у повідомленні.

Крім того, контракт осіб, яких було умовно-достроково звільнено від відбування покарання на підставі, визначеній статтею 81-1 КК, припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, звільняються з військової служби у разі:

  • стану здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
  • через набрання законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення або обмеження волі;
  • через закінчення особливого періоду або оголошенням рішення про демобілізацію.

Мобілізація в Україні - останні новини

Як писав УНІАН, з 18 травня Міністерство оборони України запустило мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів, аби ті змогли оновити дані онлайн.

"Відзавтра всі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів - до 16 липня включно, повинні оновити свої облікові дані. Під час оновлення даних направлення на ВЛК видаватися не буде. Таке направлення може бути виписане у разі потреби згодом", - зазначили у відомстві. 

Своєю чергою заступниця Міністра юстиції розповіла, що понад 4 тисячі засуджених в Україні погодилися воювати, аби звільнитися від відбування покарання. 

"4,5 тисячі засуджених відповіли: "Так", - запевнила вона.

Проте адміністрації установ відбування покарань не опитували в’язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких наразі не підпадає під мобілізацію. Також до уваги не брався їхній стан здоров’я. 

Вас також можуть зацікавити новини: