В Україні обговорюють зниження мобілізаційного віку / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

В Україні є сенс знизити мобілізаційний вік до 21 року. Таку думку висловив заступник командира Третьої окремої штурмової бригади (3 ОШБр), майор Родіон Кудряшов в ефірі "Ранок. Live", коментуючи слова нардепа Романа Лозинського про можливе зменшення мобілізаційного віку нижче 25 років.

"Я за пониження вікового цензу… Я гадаю що віковий ценз може бути понижений до 21 року включно", - сказав Кудряшов.

Відео дня

Пояснюючи свою позицію, військовий підкреслив, що на його переконання, ЗСУ - це "більше про якість, а не про кількість", оскільки кількістю ми Росію не поборемо. Отже, потрібна "якість", яку можуть надати війську молоді люди. 

"Нам потрібне вливання свіжої молодої думки в ЗСУ. Зараз дуже багато є реформ в застосуванні зброї на передньому краї, в тому числі застосування дронів типу first-person view FPV drone. Це те, що нам потрібно, і те, з чим не те що може справитись нове вливання думок в українське військо, а тут очевидно, що потрібно працювати з цим. Тому я за пониження вікового цензу", - сказав замкомандира 3-ї ОШБр.

Більш того, додав він, потрібно вже зараз почати реалізовувати програми серед цивільного населення у навчальних закладах щодо підготовки до майбутніх небезпек, пов’язаних з агресією РФ, розробляти програми державного рівня щодо підготовки молодих людей, які знаходяться зараз в школах і вищих навчальних закладах.

Мобілізація в Україні

Як повідомляв УНІАН, вчора народний депутат України від партії "Голос" Роман Лозинський заявив, що в Україні занадто пізно зменшили мобілізаційний вік до 25 років. Він підкреслив, що Україна веде боротьбу за власне існування, тому  за умови, що залишатиметься така лінія фронту як зараз і що війна триватиме, то не виключено, що це – не остання зміна щодо віку для мобілізації. 

У травні набрав чинності оновлений закон про мобілізацію, яким, зокрема, було зменшено мобілізаційний вік в Україні з 27 до 25 років.

Одразу після ухвалення закону очільник благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут заявив, що в Україні мобілізаційний вік мають зменшити до 20 років. На його думку, Україна втратила багато часу, зменшуючи вік для мобілізації.

Вас також можуть зацікавити новини: