Збиток від втрати однієї тільки Каховської ГЕС оцінено у 2,5 млрд євро / фото Укргідроенерго

Українська держкомпанія "Укргідроенерго" готує позов проти Росії про відшкодування збитків, завданих гідроелектростанціям ракетними ударами. Також з Росії хочуть стягнути компенсацію за знищення Каховської ГЕС.

Як розповіла директорка юридичного департаменту Укргідроенерго Юлія Толчиніна-Бурунська, компанія "активно готується" подавати позови до національних судів України, для чого ведеться збір доказів і робиться оцінка заподіяних збитків - не лише прямої шкоди, а й втраченого прибутку та витрат на захист гідроенергетичних об'єктів.

У справі про руйнування Каховської ГЕС компанія окремо подаватиме позов до міжнародного інвестиційного арбітражу.

Відео дня

"Ми робили розрахунки. Це втрата самої станції, це втрата вигоди. Це приблизно 2,5 мільярда євро. Ми готуємо позов до Росії і вже направили їм повідомлення, претензію щодо сплати цієї суми, і якщо впродовж півроку не відбувається відшкодування, ми подаватимемо позов до міжнародного арбітражного суду. Ми знайшли можливість, як проінформувати Росію - зробили це за допомогою європейських друзів. І зазначимо, що і канцелярія їхня, і президент їхній, і МЗС, і всі структури, які мали б отримати цю претензію, вони отримали", - заявив в інтерв'ю DW гендиректор Укренерго Ігор Сирота.

Зазначається, що компанія вже подала позов до Європейського суду з прав людини, і зараз українські дипломати та юристи разом із міжнародними партнерами працюють над створенням міжнародного механізму компенсації.

Руйнування Каховської ГЕС: останні новини

Як писав УНІАН, "Укргідроенерго" підготувало проєкт будівництва тимчасової гідроспоруди на місці зруйнованої росіянами Каховської гідроелектростанції. Він уже готовий для реалізації, але для запуску проєкту потрібно спершу вигнати росіян з лівого берега Дніпра.

Тим часом територія колишнього Каховського моря швидко заростає лісом. За словами екологів, якщо водосховище не буде відновлено, цей ліс пройде через кілька етапів своєї еволюції.

Вас також можуть зацікавити новини: