В Україні мало 25-річних чоловіків / фото УНІАН

Контингент 18-30-річних чоловіків в Україні дійсно є малочисельним в Україні, пов’язано з низькою народжуваністю на початку 2000 років. Це негативно впливає на мобілізаційний ресурс та подальшу народжуваність. Про це в коментарі ТСН.ua пояснив заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ Олександр Гладун.

"У 2001 році в Україні була найнижча народжуваність, а років 5 до того і стільки ж після вона теж не була високою. Відповідно, цим людям зараз 18-28 років, і цей контингент українців є відносно невеликим", – зазначив науковець.

За його словами, у 2001 році в Україні 100 жінок народжували 108 дітей. Це дуже мале число. Щоб не відбувалось скорочення чисельності населення за рахунок природного чинника, треба щоб 100 жінок народжували 220 дітей.

Відео дня

"Відповідно, якщо народжуваність мала, то контингент, як чоловіків, так і жінок, які народилися у той період, буде значно меншим. Це звісно відображається на статево-віковій піраміді (див. малюнок). На малюнку наочно видно "провал" з народжуваністю наприкінці 1990-х – на початку 2000-х років. Статево-вікову структуру населення на початок цього року достатньо точно оцінити важко, тому вона наведена станом до повномасштабного вторгнення. Червоним кольором позначений контингент чоловіків, яким зараз 18-25 років", – заявив Гладун.

графік ТСН

Він додав, що це певним чином негативно позначається на мобілізаційному ресурсі, якщо говорити про чоловіків. А щодо жінок, то кількість народжених ними дітей в абсолютних числах буде меншою.

Демографічна криза

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що в Україні лишається складна демографічна ситуація через повномасштабну війну. За його словами, для розв'язання цієї проблеми, в кожній українській родині має бути щонайменше троє дітей.

Раніше УНІАН писав, що Україна має знайти баланс між мобілізацією і ризиком знищення цілого покоління. З 2021 по 2023 рік народжуваність в Україні скоротилася майже вдвічі.

Вас також можуть зацікавити новини: