За скарги теж передбачені певні штрафи / фото УНІАН

В Україні через відключення світла багато жителів шукають альтернативні джерела електроенергії. Переважно вони обирають генератори, які ставлять на балконі, проте таке рішення може загрожувати штрафом до 510 грн, пише OBOZ.UA.

Також встановлення генератора у власній квартирі може бути небезпечним рішенням, адже може спалахувати або навіть вибухнути. Відомо, що згідно з правилами пожежної безпеки, встановлювати паливні генератори можна лише на відкритому повітрі. Також вони повинні стояти на відстані не менше шести метрів від вікон, дверей та гаражів, тому це неможливо, якщо встановлювати його у багатоповерхівці. 

"Більш безпечною альтернативою є інверторні та акумуляторні генератори. Такі пристрої повинні бути повністю закритими і з правильною синусоїдою, а після встановлення вікна балкона повинні бути постійно відкритими. Також необхідно заміряти рівень токсичного газу в квартирі та обов'язково подбати про пожежну безпеку", - радять у матеріалі.

Відео дня

Зазначається, що одним з найважливіших мінусів генераторів під час використання є високий рівень шуму. В Україні санітарні норми допускають рівень шуму на прилеглих до житлових будинків територіях:

  • вдень: 55-70 дБ;
  • уночі: 45-60 дБ.

Згідно з законом "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", шумове забруднення є причиною для штрафу. Кодекс адміністративних правопорушень передбачає такі дії для порушників:

  • усне попередження;
  • штраф у розмірі 5-15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для фізичних осіб (85-255 грн) та 15 до 30 для юридичних осіб (255-510 грн).

Водночас якщо людина ще раз вчинить порушення, то штраф для громадян зросте до 15-30 неоподатковуваних мінімумів доходів (255-510 грн), а для юридичних компаній - до 50-150 мінімумів (850-2550 грн) з конфіскацією джерела шуму.

"Штраф призначається після звернення до поліції сусідів, які скаржаться на галас. Виміряти рівень забруднення має Санепідемстанція - кількостей децибелів від працюючого генератора має бути зазначено у відповідному акті. Поліція має ухвалити заяву, скласти протокол, опитати та взяти свідчення у свідків, і направити справу до суду, який може ухвалити рішення про виплату штрафу", - роз'яснили у виданні.

Відключення світла в Україні - останні новини

Раніше голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі буде гіршою, ніж зараз. Він повідомив, що графіки відключень світла будуть застосовуватися з 11:00 до 23:00 до кінця липня.

Своєю чергою голова Держенергонагляду Руслан Слободян заявив, що світло також будуть вимикати споживачам, які проживають біля критичної інфраструктури

"Від ліній, які живлять критичну інфраструктуру, мають бути від’єднані всі інші споживачі. Це сприятиме забезпеченню принципу справедливого і рівномірного розподілу електроенергії в межах лімітів між споживачами, які не входять до переліку критично важливих об’єктів", - зауважив він. 

Вас також можуть зацікавити новини: